Facebook Google+ Twitter

"W świecie Fosforantów", czyli niezwykłe podróże w czasoprzestrzeni

Ukazała się kolejna powieść Jolanty Horodeckiej Wieczorek, pt. "W świecie Fosforantów". Jest to druga książka z gatunku fantastyki popularnonaukowej, która wprowadza nas w niezwykły świat nieziemskiej cywilizacji.

Okładka książki. / Fot. Isabella DegenWarto na wstępie przypomnieć, że Jolanta Horodecka - Wieczorek jest znaną w Polsce i poza granicami, autorką licznych książek dla dzieci. Jej bogaty dorobek to bajki, które doczekały się tłumaczeń na wiele języków obcych. Rekordowe nakłady jej książek przekroczyły nakład 840 tysięcy egzemplarzy.

Ten kto podejmuje się pisania bajek dla dzieci, musi mieć bogatą fantazję i wyobraźnię. Powieść „W świecie Fosforantów” jest wytworem niezwykłej wyobraźni autorki, w której maluje ciekawe relacje z życia innych cywilizacji.

Książka składa się z trzech odrębnych opowiadań i każde z nich przenosi czytelnika w niezwykłe przestrzenie wszechświata. Akcja powieści porusza się z niewiarygodną prędkością zdarzeń a efektami ich jest materializacja i dematerializacja opisywanych zdarzeń i obiektów. Zawarte informacje o wszechświecie są pełne obrazowej treści, akcja niezwykle dynamiczna, często zaskakuje czytelnika. Książkę czyta jednym tchem. Jest wspaniałą lekturą dla ludzi lubiących science fiction i wszelkie niewytłumaczalne zjawiska.

W fabułę zręcznie wplecione są interesujące biografie dwóch znanych postaci, niekonwencjonalnego kompozytora Claude oraz największego fizyka naszych czasów Alberta. Innym ważnym wątkiem jest nieziemski romans bohaterki powieści Elly Lemour z kosmitą ze świata Fosforantów i ich podróże w czasoprzestrzeni. Autorka zgrabnie maluje piórem nieznany świat: spotkania z inną cywilizacją, unikalne obrazy odległych galaktyk, planet oraz materializuje to, co dla nas mieszkańców Ziemi jest niewyobrażalne. Surrealistyczne wizje najdalszych zakątków wszechświata, niezwykłe opisy spotkanych tam cywilizacji, sposób życia i ich przyjazny stosunek do ziemian. Wszystko to nastraja nas optymistycznie do zjawisk niewytłumaczalnych i pozwala nam uwierzyć w boski aspekt wszechświata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Zaintrygowała mnie książka. Dziękuję za zwrócenie na nią uwagi. Recenzja bardzo interesująca:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto dodać, ze książka zawiera nie tylko powieść science-fiction, ale i dwa opowiadania. O twórczości Autorki i jej licznych spotkaniach z czytelnikami oraz o nagrodach można dowiedzieć się więcej z jej strony internetowej http://www.jhw.com.pl
Dobrze, że na Portalu Wiadomosci24 docenia się rolę książek i jest możliwość wyrażania opinii na ich temat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam osobiście książkę Jolanty Horodeckiej Wieczorek, z całą pewnością pobudzi wyobraźnię i pozwoli na oderwanie się od przyziemnych problemów.

Serdecznie dziękuje za komentarze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju, pewnie Chodzi Panu o Wielki Zderzacz Hadronów... Ma Pan rację, tych geniuszy możemy się rzeczywiście obawiać. Od geniuszu do psychicznej choroby droga niedaleka. Aż strach pomyśleć... Brrr! Tak, kochajmy się, i każdego dnia żyjmy tak, jak gdyby to był nasz ostatni dzień w życiu. Pozdrawiam!

O, tu coś do mnie... od Agencji Polta. A nie, z tym "meldowaniem", to tylko metafora. Wiem, że można przez Internet. Ale dziękuję za info i namiary! Skorzystam z podanych linków z pewnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Isabel, gratuluję wspaniałego artykułu, a Jolancie Horodeckiej-Wieczorek życzę kolejnych wspaniałych sukcesów - tym razem - na kosmicznej niwie:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Dniu Końca Swiata wg Kalendarza Mayów, był reportaż na TV ARTE o ewentualnych scenariuszach Końca Swiata. Podkreślam, iż jest to ważna data w Kalendarzu roku 2012! Gdyby nie Hiszpanie i ich podbicia krajów i ludów Ameryki Pd. być może dzień Przesilenia Dnia z Nocą obchodzilibysmy w obyczaju i Kulturze Majów!....

Powracając do reportażu... W Szwajcarii znajduje się pod Genewą obserwatorium - machina produkująca cząstki najmniejszej Materii Kosmosu... - Otoż wg jednego uczonego, ta minimalna "czarna materia" - gdyby się zjednoczyła... mogłaby połknąć Planetę Ziemię od środka!

Czyli że uczeni fizycy.... ich ego i genie; to potencjalne zagrożenie dla świata! O niebezpieczeństwie ocieplenia Antarktydy CO2 nie muszę wspominać... - Kochajmy się!... bo już jutro - dzięki naszemu rozumowi - mosze nas nie być!! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Halino! By zakupić książkę Jolanty Horodeckiej-Wieczorek nie trzeba przyjeżdżać do Polski, lecz wystarczy... zamówić w sklepie internetowym http://fatima.media.atranspl.com i to zarówno wersję drukowaną, jak i ... wersję e-book Omówienie książki przez Autorkę jest dostępne przez link http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=O7DViVo11WE

Komentarz został ukrytyrozwiń

Warto też dodać, że wszystkie bajki Jolanty Horodeckiej-Wieczorek opatrzone są emblematem "Bez przemocy". I za to Ją i Jej bajki bardzo cenię. (Moje bajki również nie zawierają scen przemocy).

Dziękuję Ci Isabell, za tę wspaniałą recenzję książki. Już melduję się w Polsce celem jej zakupu. Pozdrawiam ciągle jeszcze świątecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.