Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6044 miejsce

W świecie nicości. Kultura masowa XXI wieku

  • Jakub Ka
  • Data dodania: 2010-10-27 00:57

Przyjmowanie śmieciowej informacji weszło nam tak mocno do krwiobiegu, że wolnego wieczoru nie możemy spędzić na spacerze z rodziną czy na kawie ze znajomymi, tylko przed telewizorem, oglądając talenty rodaków, czy taneczne popisy gwiazd.

Creative Commons Attribution-Share Alike / Fot. PiotrusMy, jako widzowie, decydujemy o popularności danego programu; wiadomo - im większa oglądalność tym większa kasa dla korporacji telewizyjnej. Programy, w których to widzowie mogą wyleczyć się z własnych kompleksów, biją rekordy popularności. Nie ma nic ciekawszego niż usłyszeć komentarz p. Kuby Wojewódzkiego na temat jakże utalentowanego naszego rodaka. Lub odpowiadać na pytania za milion złotych, które tylko TVN zadaje i rozdaje. Ciekawością jest, także co wiedzą ,,gwiazdy" o naszym kraju. Jak już dowiedzieliśmy się historii, kultury i obyczajów panujących w naszym kraju podglądamy jak ,,gwiazdy' radzą sobie na parkiecie.

Nie piszę tego, aby powiedzieć, który program, czy stacja mi się podoba. Chciałbym zwrócić uwagę na problem Polaków. Te programy są odpowiedzią na nasz rozwój kulturowy. Byle co, dla byle jakiej publiczności. Burak dla buraczanego widza. Grono osób zachłysnęło się komercją, która prowadzi do zapomnienia naszej kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.