Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28547 miejsce

W świecie przyrodniczo-ekologicznych zawiłości

Światowy Dzień Sprzątania Ziemi, zimowe dokarmianie ptaków, zbieranie karmy dla zwierząt, cykliczne sprzątanie brzegów Czernicy, liczne konkursy przyrodniczo-ekologiczne - to tylko nieliczne działania uczniów na rzecz środowiska w Czarnem.

Panie:Agnieszka Beńko i Beata Jasińska-Janicka oceniają pracę uczniów z klasy V c. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoUczestnicy przyrodniczo-ekologicznego konkursu klas piątych. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoUczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej w Czarnem sprawdzili swoja wiedzę w konkursie przyrodniczo-ekologicznym, który odbył się z okazji Światowego Dnia Ziemi. W konkursowych zmaganiach wzięły udział trzyosobowe zespoły uczniów z poszczególnych klas.

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania z zakresu środowiska i ekologii. W części praktycznej musieli się wykazać znajomością gatunków drzew, które rozpoznawali po liściach
i owocach. Wykazali się również umiejętnością rozróżniania podstawowych zbóż.

Jednym z zadań było wykonanie plakatu o tematyce ekologicznej. Organizatorem zmagań piątoklasistów była pani mgr Beata Jasińska-Janicka. W komisji oceniającej zasiadała pani Agnieszka Beńko, która reprezentowała Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie.
W ekologicznych potyczkach najlepsza okazała się klasa V b, która zdobyła ponad 40 punktów, drugie miejsce przypadło klasie V c, natomiast trzecie klasie V a.

Cenne książkowe nagrody zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie, natomiast okolicznościowe plakietki przekazał Piotr Stanke-Poseł na Sejm RP z Chojnic.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.