Facebook Google+ Twitter

W święta skazane na samotność

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-12 17:09

Ty odczujesz ciepło wigilijne, one chłód tej nocy, aby za rok odczuły, co tak naprawdę znaczy rodzinna atmosfera.

 / Fot. www.strykowski.netBoże Narodzenie, szał zakupów, wydajemy sporo pieniędzy, aby wszystko w tę noc wyglądało wspaniale i było zapięte na ostatni guzik. W końcu nadchodzi ten moment, kiedy dzielimy się opłatkiem, udajemy bardzo wierzących. A niespełna parę kilometrów dalej, schorowane zmarznięte i niekiedy głodne czekają na swojego pana, który teraz właśnie dzieli się Barankiem Bożym. Ale pan nie przyjdzie, bo celowo was przywiązał do drzewa w lesie. Taki jest los zwierząt, które wystraszonym, a niekiedy cierpiącym wzrokiem, wypatrują zza krat boksu, z nadzieją na lepsze jutro. Czy się doczekają? W internecie, na stronach schronisk opisano wiele przypadków i historii zwierzaków wyrzuconych przez ludzi:

"Mister patrzy przerażonymi oczami. Patrzy i wypatruje swojego pana. Przez całą noc po przyjściu do schroniska nie ruszył się z jednego miejsca, nie wszedł do budy. On nie wie dlaczego się tutaj znalazł. Mister jest piękny, elegancki, spokojny i łagodny. Po odbyciu kwarantanny będzie mógł być adoptowany".

"Lonia, urocza sunia, która pragnęła być "telefonistką", ponieważ błąkała się w okolicy firmy telefonicznej i szukała być może swego opiekuna, a może już przez to tułanie zrozumiała, że pan jej nie chce".

W ten ważny dzień, w tę chwilę, kiedy zaczniemy się dzielić opłatkiem pomyślmy czy my, społeczeństwo jesteśmy godni obchodzić te święta, wiedząc, że w stajence zwierzęta były nieodłącznym elementem przy Panu Jezusie. Dajmy im swą miłość, a święta będą jeszcze piękniejsze i będą świętami dla wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

"udajemy bardzo wierzących"
To też dotyczy wielu ludzi,którzy bezradni pozostają sami.
Zwierzęta jeśli je już mamy to dbajmy o nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za wrażliwość, bardzo, bardzo smutne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.