Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10906 miejsce

W Święto Drzewa, 9 października, bądź z nami na Polu Mokotowskim

Aktorzy: Magdalena Popławska, Julia Pietrucha i Bartłomiej Topa, 9 października w Warszawie zasadzą drzewa. Zainaugurują tym samym 9. edycję Święta Drzewa Klubu Gaja.

Julia Pietrucha / Fot. fot. Jola MigdałW tym roku będą to kasztanowce, dąb i platan, które posadzone zostaną obok Ścieżki Ryszarda Kapuścińskiego na Polu Mokotowskim. Wspólne sadzenie drzew odbędzie się o godzinie 12.30.

Wśród zaproszonych gości pojawią się laureaci nagród: Czarodziejskiego Drzewa, Pegaza i Drzewa Roku m.in. Urząd Miasta w Dęblinie, w którym znajduje się laureat 1. edycji konkursu Drzewo Roku - Dąb Grot z Dęblina. Ma 200 lat i 608 cm obwodu, wygrał w ogólnopolskim internetowym głosowaniu. Pojawią się też: Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, który do sadzenia drzew zaangażował 24 szkoły i 3 tys. osób, Szkoła Podstawowa nr 4 w Warszawie tworząca „żywy płot zdrowia”, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrzynie, który ustanowił Szkolną Ostoję Przyrody i gmina Bralin, która w sadzenie drzew zaangażowała wszystkich mieszkańców - od przedszkolaków po sołtysów.

Klub Gaja od 8 lat prowadzi program Święto Drzewa, który bierze udział w kampanii ONZ „Miliard drzew dla planety”. W 2011 r. wraz z Lasami Państwowymi, które są partnerem strategicznym Święta Drzewa, program zaliczono do obchodów Międzynarodowego Roku Lasów.

W 8. edycji programu posadzono 43 tys. drzew angażując w działania ponad 43 tys. uczestników z całego kraju i świata. Święto Drzewa nie ma żadnych ograniczeń. Jest dla ludzi z wyobraźnią, dla tych którzy kochają drzewa. Każdy może posadzić drzewo i zaopiekować się już rosnącymi.

Więcej na http://www.klubgaja.pl/swieto_drzewa/ i na Facebooku http://pl-pl.facebook.com/pages/Święto-Drzewa/163314577084496Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak w temacie link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już wiele razy pisałem, napiszę po raz kolejny że sadzenie drzew to nasza powinnoś wobec następnych pokoleń. Sadźmy je tylko z rozmysłem by po jakimś czasie nie stały się przyczyną kolizji. Miejsce drzew to parki, skwery, las. Sadzenie przy ciągach komunikacyjnych to kosztowne nieporozumienie ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.