Facebook Google+ Twitter

W Święto Niepodległości posłuchaj Paderewskiego i Chopina lub weź udział w grze miejskiej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizatorzy inicjatywy artystycznej Time for Chopin przygotowali specjalne wydarzenia. Będzie można wziąć udział w grze terenowej i posłuchać muzyki.

 / Fot. CC0 Public DomainTime for Chopin to codzienne koncerty chopinowskie w Warszawie. Z okazji Święta Niepodległości artyści przygotowali dodatkowy bezpłatny program. Przygotowana jest gra terenowa dla rodzin z dziećmi oraz koncerty w specjalnej oprawie. – Chcemy w ciekawy sposób przybliżyć wartości, jakimi są niepodległość i wolność – mówi Barbara Kotarba, prezes Fundacji Promocji Polskiej Kultury „Czas Warszawy”.

Rodzinna gra terenowa

O godzinie 14.00 rozpocznie się krótka gra terenowa przygotowana przez Warszawskie Gry Miejskie, podczas której najmłodsi w kreatywny sposób dowiedzą się czym jest niepodległość, a także poznają wybrane zagadnienia z dziejów naszego kraju. Dla dorosłych z kolei to okazja, by odświeżyć informacje o historii Polski i aktywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi. Gra odbędzie się na Starym Mieście w okolicach Starej Galerii ZPAF.

Bezpłatne koncerty

Na 11 listopada organizatorzy zaplanowali także dwa bezpłatne koncerty, które zostaną poprzedzone odczytami wybranych fragmentów przemówień Ignacego Jana Paderewskiego. Pierwszy koncert w wykonaniu utalentowanego pianisty Edwina Szwajkowskiego rozpocznie się o godzinie 16.00. Artysta zagra utwór Ignacego Jana Paderewskiego, a następnie barkarolę, mazurki oraz polonezy Fryderyka Chopina. Z kolei wykonawcą drugiego koncertu, który rozpocznie się o godzinie 17:00, będzie wybitna pianistka Agnieszka Przemyk-Bryła. Na ten świąteczny występ przygotowała repertuar Fryderyka Chopina, a w nim mazurki, nokturny, etiudy oraz polonezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.