Facebook Google+ Twitter

W Szczecinie lubimy parady

Teatru Lalek Pleciuga, nawiązując do starego obyczaju parad artystów ulicami miast, zaprosił szczecinian na Paradę Afrykańską, rozpoczynającą sezon artystyczny i nowy cykl spektakli dla dzieci. Reżyserem parady był Leszek Wiszniewski - członek zespołu Afrique Nouali.

Afrykańskie bębny rozbrzmiewały podczas korowodu, który w sobotę przeszedł ulicami miasta: od placu Teatralnego, al. Jana Pawła II, Piłsudskiego, al. Wyzwolenia do placu Grunwaldzkiego. Tak rozpoczęły sezon artystyczny teatry w Szczecinie.

W imprezie udział wzięli artyści teatrów: Pleciuga i Współczesnego, a także uczestnicy tegorocznego projektu „Lato w teatrze” oraz warsztatów afrykańskich. Do parady dołączył tłum mieszkańców Szczecina. Większość uczestników stanowili rodzice z dziećmi, często przebranymi w stosowne kostiumy.

O pomalowanie twarzy zadbali już organizatorzy, aby jeszcze bardziej przybliżyć kulturę afrykańską uczestnikom parady. Uliczny korowód prowadziły dwie platformy, na których artyści z Pleciugi i Teatru Współczesnego przedstawiali urywki swoich spektakli, śpiewali piosenki z przedstawień.

Po tej barwnej paradzie aktorzy Pleciugi zaprosili dzieci z rodzicami na prapremierowe przedstawienie „Afrykańskiej przygody”, otwierając tym samym sezon artystyczny i nowy cykl prezentacji spektakli, przygotowany w oparciu o propozycje samych aktorów naszego teatru.

"Afrykańska przygoda” to kontynuacja opartych na prawdziwych motywach afrykańskich bajek przedstawień, które Pleciuga przygotowała dla dzieci ( przed wakacjami najmłodsi widzowie mieli okazję zobaczyć premierowe przedstawienie "Tańcząca gazela i magiczny tam-tam”.

Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Paradowski
  • Paradowski
  • 24.01.2012 19:21

57 osób nie lubi parad?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kto nie lubi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.