Facebook Google+ Twitter

W Szczecinie powstanie Ogród Botaniczny

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-10-03 16:28

W Parku Kasprowicza w Szczecinie ma powstać Ogród Botaniczny. Już znana jest jego koncepcja. Pojawi się bogata roślinność, oranżeria, budynek dydaktyczny i zielona szkoła. Zaplanowana jest publiczna prezentacja koncepcji ogrodu i debata.

Wizualizacja budynku dydaktycznego z oranżerią / Fot. www.szczecin.euOgród Botaniczny ma powstać na terenie Arboretum (okolie ulic: Międzyparkowej, Poziomkowej, Wincentego Pola), malowniczego terenu z 4 zbiornikami wodnymi (np. Syrenie Stawy). To kolejna już inicjatywa, dzięki której tereny zielone Szczecina mają zyskać uroku i uatrakcyjnić miasto. Z efektów powinni być zadowoleni przede wszystkim mieszkańcy, ale też środowiska naukowe i ekologiczne.

Do ogrodu będą dwa wejścia: od ul. Międzyparkowej i od strony Alejki Poziomkowej. Ogród Botaniczny dzięki różnorodnemu przeznaczeniu zostanie zapewne jednym z bardziej lubianych zakątków Szczecina. Według koncepcji w ogrodzie powstać mają: budynek dydaktyczny z oranżerią, zielona szkoła, kolekcje różaneczników i magnolii, fontanny, rzeźby, a dla najmłodszych- place zabaw. Na zwiedzających czekać ma także tratwa, którą będzie można pływać po stawie.

W najbliższy wtorek (5 października) o godzinie 12 w sali sesyjnej rady miasta rozpocznie się publiczna prezentacja koncepcji ogrodu dla szczecinian. Przewidziana jest także dyskusja z udziałem mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze pomyślane a ja dodam: <a href="link <a href="link <a href="http://www.naszewycieczki.pl/content/view/151/28/">link</a>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze wiedziec;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.