Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20943 miejsce

W Szczecinie spadł pierwszy śnieg tej zimy

W Szczecinie, na parę dni przed rozpoczęciem astronomicznej zimy, spadł wczoraj pierwszy śnieg.

Al. Wyzwolenia / Fot. Wincenty SadowskiTemperatura w Szczecinie spadła do –10 st. C. w nocy i -8 (-7) w dzień, co pozwoliło na utrzymanie się niezbyt obfitej warstwy śniegu na dachach, trawnikach a nawet na osiedlowych chodnikach. Główne drogi są czyste, tylko na części osiedlowych ulic została cienka warstwa śniegu, pod którą jest nawet warstwa lodu.

Plac Rodła w Szczecinie. / Fot. Wincenty SadowskiW całej Polsce nawałnice, przekroczone normy opadu śniegu, opóźnienia w ruchu pociągów z powodu pękania szyn, braki wody z związku pękaniem rur, a w Szczecinie nie zanotowano nawet większych utrudnień w ruchu.

Do środy nie przewiduje się już w Szczecinie opadów śniegu, a od poniedziałku temperatura ma podnieść się do –1 st. C. w dzień, chociaż prędkość wiatru ma wzrosnąć do 11 km/h a nawet do 17 km/h we wtorek. W czwartek ma już być 0 stopni w nocy i 1 stopień w dzień.

Osiedlowa ul. Boryny / Fot. Wincenty SadowskiAL. Jednosci Narodowej / Fot. Wincenty SadowskiCzwartkowe opady śniegu w Szczecinie są więc tylko forpocztą prawdziwej zimy i na święta Bożego Narodzenia nie można się spodziewać w Szczecinie pokrywy śnieżnej, tak oczekiwanej nie tylko przez nasze dzieci. Bo przecież śnieg w Bożege Narodzenie, to dodatkowy atrybut tego święta, dodający mu uroku.

Przy okazji, chciałbym pokazać kilka zdjęć ze świątecznego wystroju ulic w Szczecinie i oczywiście złożyć wszystkim użytkownikom i redakcji Wiadomości24.pl najlepsze życzenia świąteczne - wesołych, spokojnych świąt.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak to mówią skleroza nie boli. Oczywiście pierwszy snieg spadl w Szczecinie na początku Listopada i nawet spowodował w mieście
40 kolizji i 6 wypadków, nie wspominajac o pęknietej od mrozu rurze dużej srednicy na ul Budziszyńskiej, pozbawiającej wody część Szczecina. Podobnie zresztą jak terażniejsze opady i mrozy spowodowały pęknięcie rury na osiedlu Tatrzańskim w Szczecinie i pozbawienie wody kilkaset mieszkańców. No ale nie chciałem psuć, zbliżajacej się wielkimi krokami radosnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.