Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26003 miejsce

W Szczecinie wydobyto bombę z II wojny światowej

Już od rana w niedzielę ewakuowano mieszkańców, by zapewnić im bezpieczeństwo podczas wydobywania półtonowej bomby z okresu II wojny światowej. Bomba zostanie zdetonowana na poligonie.

 / Fot. M. Purman (MW RP)Niedziela 30 czerwca dla mieszkańców Szczecina był pełen atrakcji. Jedną z nich, choć wątpliwą, była ewakuacja ludności. Ten ruch miał zapewnić mieszkańcom w pobliżu Urzędu Celnego bezpieczeństwa podczas wydobycia z Odry niewybuchu z czasów wojny.

Jak już informowaliśmy, podczas prac przy nabrzeżu na nieznany przedmiot natrafili pracownicy. Powiadomiono służby saperskie, które ustaliły, że jest to niewybuch, bomba z okresu II wojny światowej.

D / Fot. M. Purman (MW RP)zisiaj nurkowie - minerzy Marynarki Wojennej przystąpili do akcji podjęcia bomby. Za pomocą pasów do niewybuchu zaczepiono balony wydobywcze, a następnie balony wypełniono powietrzem. W ten sposób bombę podniesiono na wysokość 3 metrów poniżej lustra wody. Po przeholowaniu ładunku do brzegu dźwig wydobył bombę na nabrzeże.

Bomba zostanie zdetonowana na poligonie w Drawsku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.