Facebook Google+ Twitter

W Szczecinie zakończył się darmowy festiwal filmowy

Za nami cztery dni pełne filmów o prawach człowieka, które każdy szczecinianin bądź turysta miał możliwość obejrzeć za darmo. Wszystko dzięki 7. Objazdowemu Festiwalowi Filmowemu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Od Tybetu do PRL-uObjazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie prezentuje część repertuaru, który można obejrzeć na festiwalu-matce, odbywającym się w corocznie w grudniu na warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal objazdowy przybył do Szczecina już po raz piąty, a wraz z nim filmy dokumentalne z całego świata, których autorzy snują refleksję nad prawami człowieka i ich łamaniem.

Repertuar festiwalowy podzielony był na osiem bloków: Tybet; Świat dyktatorów; My, Wy, Oni; Kobiety, kobiety…; Dyskretny urok propagandy; Republiki ludowe; Nasz mały, wielki świat; W cieniu wojny. Część filmów, które możemy obejrzeć w Szczecinie, uzyskała wyróżnienia podczas MFF WATCH DOCS czy nawet na Festiwalu Era Nowe Horyzonty bądź Krakowskim Festiwalu Filmowym, jak Złota Rybka (Polska 2008), którą doceniły wszystkie wymienione wyżej festiwale.

Filmy i dyskusjePrócz dokumentów ukazujących między innymi dylematy dręczące kobiety, które odbyły służbę w izraelskiej armii (Czy się uśmiechnę - Izrael 2007) lub codzienne życie byłej białoruskiej przodowniczki pracy - Marii (Maria - Białoruś 2007), szczecińska edycja WATCH DOCS oferowała debaty: poświęcone sytuacji osób niepełnosprawnych w Polsce oraz problemów przytłaczających Tybet. Natomiast na zakończenie organizator szczecińskiego festiwalu Boogie Brain przygotował Watch Docs Music Lounge, subtelną muzyczną oprawę do pofilmowych dyskusji.

WATCH DOCS gościł w Szczecinie od 12 do 15 października. Projekcje odbywały się w Kinach Helios i Zamek, Klubach Delta i 13 Muz oraz w Willi Lentza.

Zobacz również: http://www.hfhrpol.waw.pl/festival2008/index.php?page=films〈=pl&off=off.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.