Facebook Google+ Twitter

W Szczyrku kościół pękał w szwach. Modlono się za sportowców

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-02-09 17:22

Mówi się, że coraz mniej ludzi wierzy w Boga, modli się i przychodzi do kościoła. W Szczyrku Salmopolu budowla sakralna okazała się za mała dla wiernych, którzy przybyli dzisiaj na ekumeniczne nabożeństwo.

Podczas dzisiejszego nabożeństwa ekumenicznego, które odbyło się w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, modlono się o pokój i uczciwą rywalizację sportowców biorących udział w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

 / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt

Przesłaniem dzisiejszego nabożeństwa były słowa z 1 Listu Ap Pawła do Koryntian (9 rozdział; wiersze od 24 - 27) o zawodach. Ksiądz Jan Byrt mówił między innymi, ze "Wszyscy jesteśmy Bożymi zawodnikami i wszyscy walczymy o największą nagrodę - Królestwo Boże (...) To nabożeństwo, to "lotna premia'',gdzie nasz trener Jezus Chrystus podaje kilka bardzo ważnych wskazówek". / Fot. ks. Jan Byrt

Później dzieci i młodzież otrzymała puzzle (z Pałacem Prezydenckim) i czapki (250 szt), które zostały zebrane podczas akcji zorganizowanej przez duchownego z okazji olimpiady w Soczi. Ogółem do parafii dotarło 520 nakryć głowy, z czego na Ukrainę przekazano 270 sztuk (w dwóch partiach).

 / Fot. ks. Jan Byrt
Ofiarodawców nie brakowało. Kolorowe czapki słały osoby prywatne - w tym znane osobistości ze świata sportu i polityki) jak i firmy. Nawet i dziś rano dotarły przesyłki od Premiera Rzeczpospolitej Donalda Tuska (dostarczone przez panią poseł Mirosławę Nykiel), od Profesora Jerzego Buzka (przekazał je ojciec Piotra Żyły) oraz od przewodniczącego PIS - Jarosława Kaczyńskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Modlitwy pomogły. Mamy złoto! Ci wszyscy skoczkowie, to bardzo wierzący ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak to prawda , pamiętam jak mi powiedział , z taka werwa i jeździć i jeździć ! Jezus jest wszedziej i zawsze można się w nim odnaleźć , Jezus Chrystus jest dla każdego , a to że wiara czynii cuda to już wielu ludzi doświadczyło , Pan Jezus mówi nie bój się tylko wierz a stanie ci się , wam . Adam Małysz wierzy że nasza reprezentacja zdobędzie złoto , czy wszyscy w to wierzymy , szczerze to jest możliwe , dla wierzącego , nic nie jest nie mozliwe . Brawo Brawo Jezus żyje. Alleluja. !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy marzymy o takim księdzu jakim jest ks Byrt. Nie dziwi zatem pełen kościół . Chce się słuchać takich słów .
Na lekcji religii [ LO im K K Baczyńskiego Szczecin ] jest 100 % frekwencja . Chodzi młodzież różnych wyznań i niewierzący takiego mają super księdza katechetę , który przyciąga wszystkich . Jak ksiądz Byrt :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.