Facebook Google+ Twitter

W Szczyrku powstały magazyny śniegu

Pierwsze w Europie Środkowej magazyny śniegu o łącznej objętości około 15 tyś m sześc. wybudowała powstająca w Szczyrku stacja narciarska Beskid Sport Arena. Na zmagazynowanym śniegu pojeździmy w przyszłym sezonie.

Magazyny śniegu. Beskid Sport Arena / Fot. materiały prasoweMagazyny śniegu służą do budowy tras narciarskich - zjazdowych lub biegowych. W Szczyrku takie potężne magazyny powstały w okresie pomiędzy 22 marca, a 5 kwietnia.
- Budowa magazynu śniegu polega na przetransportowaniu przy pomocy ratraków całości dostępnego śniegu z wszystkich tras w jedno wyznaczone miejsce. Następnie odbywa się formowanie pryzmy. Powierzchnie „Śnieżnej góry" są utwardzane za pomocą systemu iniekcji wodnej. Na końcu odbywa się przykrywanie magazynu płachtami o specjalnych właściwościach izolacyjnych - wyjaśnia Michał Słowioczek, kierownik ds. marketingu i rozwoju Beskid Sport Arena.

Magazyny śniegu. Beskid Sport Arena / Fot. materiały prasoweTaki gotowy magazyn śniegu pozwala utrzymać zgromadzony śnieg do następnego sezonu. I przygotować trasy narciarskie. Słowioczek dodaje, że wszystkie prace były koordynowane przez generalnego projektanta BSA, firmę Mosty Katowice Sp. z o.o. z wykorzystaniem technologii wiodącej światowej firmy w zakresie utrzymania i produkcji śniegu - Steinbach Alpin z austriackiego Kitzbuchel. Wyżej wymieniona technologia pozwala jeszcze bardziej dostosować się do wymogów ochrony środowiska, ograniczając poprzez magazynowanie śniegu wydatkowanie energii elektrycznej i zużycie wody.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.