Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32744 miejsce

W Szczyrku rozdają kalendarze ze Słowem Bożym

16 listopada, w przedostatnią niedzielę roku kościelnego, rozpoczyna się w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku nowy projekt. Ksiądz Jan Byrt będzie rozdawał kalendarze na 2015 rok z fragmentami Pisma Świętego.

 / Fot. ks. J. ByrtChcemy, aby do 2017 roku, w każdym domu oprócz Biblii znalazł się także kalendarz ze Slowem Bożym, wydrukowanym na każdy miesiąc - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

Gdy byłem małym chłopcem w wielu domach na widocznym miejscu wisiały takie ścierki (serwety) ze Słowem Bożym. Były one bardzo szanowane i wystawiane w domach jak "świętość". Tak np. było i u mojej babci. Pamiętam to po dzisiejszy dzień, choć minęło od tego czasu wiele lat - dodał duchowny.

Kalendarze otrzymają uczestnicy listopadowych i grudniowych nabożeństw odbywających się w każdą niedzielę o 11.00 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Osoby, które nie mogą dotrzeć na nabożeństwo a zainteresowane są otrzymaniem kalendarza proszone są o kontakt mailowy (salmopol@wp.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do moich drzwi wczoraj również zapukał sympatyczny uśmiechnięty młody człowiek z nowym kalendarzem ze Słowem Bożym w ręce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.