Facebook Google+ Twitter

W Szczyrku się modlą, a w Londynie zdobywają medale

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-07-29 16:52

29 lipca w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego ks. Jan Byrt wspólnie z wiernymi modlił się "o błogosławioną rywalizację" dla polskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich, odbywających się w Londynie.

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012 rozpoczęto w Szczyrku Salmopolu chlebem i modlitwą. / Fot. ks. Jan Byrt O godzinie 11 w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu rozpoczęło się uroczyste nabożeństwo ekumeniczne. Uczestniczyło w nich wiele osób. Przybyli przedstawiciele Kościoła Katolickiego, Ewangelickiego i Wolnych Chrześcijan. Nie zabrakło również Mariana Kasprzyka - boksera i mistrza olimpijskiego, który podzielił się świadectwem życia z Bogiem. Kazanie dotyczyło tekstu 1 Listu św. Pawła do Koryntian rozdz. 9 w. 24-27. Wszyscy modlili się o pokój i o błogosławieństwo dla sportowców podczas igrzysk olimpijskich.

Euro 2012. Ks Byrt modlił się i rozdawał piłki

Ks.Jan Byrt ze Szczyrku po raz kolejny zorganizował projekt związany ze sportem. Nosił on nazwę "Ubierzmy Bożą Drużynę na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012". Olimpijczyk Marian Kasprzyk z dziewczynami z Bożej Drużyny / Fot. ks. Jan ByrtW związku z tym zwrócił się do znanych osobistości z całej Polski o ufundowanie po kilka koszulek w różnych rozmiarach, aby móc odpowiednio ubrać Bożą Drużynę na letnie igrzyska olimpijskie w Londynie.

Po ogromnym sukcesie wygranej polskiej reprezentacji w siatkówce duchowny poprosił jeszcze o gwizdki. Chciałem, abyśmy zagwizdali przed pierwszym gwizdkiem z groni naszym siatkarzom na olimpiadzie - powiedział duchowny w rozmowie z Wiadomościami24pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.