Facebook Google+ Twitter

W Szczyrku zbierano pieniądze dla uchodźców

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-09-14 10:49

Parafia Ewangelicka w Szczyrku Salmopolu włączyła się w akcję pomocy na rzecz uchodźców.

 / Fot. ks Jan ByrtPoruszeni losem tysięcy uchodźców i apelem Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, wierni z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu przynieśli do kościoła wykonane przez siebie słodkości.

Każda rodzina upiekła po jednym lub po dwa ciasta. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez księdza Jana Byrta na kawę, herbatę i ciasto. Do specjalnego koszyczka składano wg uznania ofiarę na uchodźców - taką na jaką ofiarodawcę było stać.

Tak niewiele czasami potrzeba aby pomóc. A razem możemy zdziałać wiele. Jako chrześcijanie nie możemy stać z boku i się tylko przyglądać - powiedział ks. Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl. Tutaj cała Parafia Ewangelicka w Szczyrku i wiele osób spoza niej stanęło na wysokości zadania. Dziękuję za to wszystkim - dodał duchowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Od czegoś trzeba zacząć. od zbiórki spolecznej np. 20.000 zł na roczne utrzymanie jednej rodziny z Syrii i drugie tyle na ich powrót do kraju. Ale od takiej rodziny na pismie że przez rok nie opuszcza parafii inaczej - zwrot pieniędzy. Juz był przyklad opuszczenia cichaczem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.