Facebook Google+ Twitter

W Szkocji rozpoczął się szczyt ministrów finansów państw grupy G20

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-07 13:30

Kryzys gospodarczy i zmiany klimatyczne są tematami rozpoczętego w Szkocji szczytu ministrów finansów państw grupy G20. Uczestnicy zgadzają się, że oba problemy należy rozwiązać jak najszybciej, zdania dotyczące metod działania są jednak podzielone.

Niektórzy ministrowie, na przykład z USA, Japonii i Niemiec chcą skupić się przede wszystkim na pobudzeniu wzrostu gospodarczego. Część ekspertów twierdzi bowiem, że globalna recesja powoli się kończy, i że rządy krajów G20 muszą mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji. Brytyjski minister finansów, Alistair Darling jest jednak sceptyczny. - To myślenie jest bardzo ryzykowne, moim zdaniem nie możemy jeszcze założyć, że recesja się skończyła i że wszystko jest w porządku. Musimy podjąć wspólne działania, by zapewnić krajom zrównoważony i długotrwały rozwój – mówił.

Darling wezwał także do rozwiązania sporów finansowych dotyczących walki ze zmianami klimatu. Wcześniej jednak zarówno brytyjski rząd jak i międzynarodowi negocjatorzy sugerowali, że zawarcie formalnego międzynarodowego porozumienia w sprawie zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych podczas grudniowego szczytu ONZ w Kopenhadze jest mało prawdopodobne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.