Facebook Google+ Twitter

W szpitalach dramatycznie brakuje krwi!

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2006-07-31 17:27

Sezon urlopowy obfitujący w poważne wypadki jest dopiero na półmetku. Wczoraj minister zdrowia Zbigniew Religa i związkowcy z NSZZ „Solidarność” wystosowali apel do Polaków, by w sierpniu zgłaszali się do centrów krwiodawstwa.

Minister Religa podkreślał, że problemy w zaopatrzeniu w krew wynikają też z faktu, że honorowi krwiodawcy wyjeżdżają na urlopy. - Tymczasem krwi nie da się zastąpić żadną inną substancją. To najwspanialszy lek, który ratuje życie - podkreślał prof. Religa. Mówił, że oddając krew najlepiej uczczą sierpniowe rocznice wydarzeń ważnych dla Polski.

W sierpniu obchodzimy rocznicę Powstania Warszawskiego, Cudu nad Wisłą oraz zrywu Solidarności w 1980 roku. NSZZ zaapelował do członków ze wszystkich regionalnych i branżowych central o oddanie z tej okazji krwi. - Apelujemy również do wszystkich Polek i Polaków, którym dobro Polski jest bliskie sercu, a zdrowie i życie nas wszystkich są wartością bezcenną - czytamy w apelu NSZZ.

Ułatwić oddawanie krwi mają specjalne ambulanse, które w centrach miast pobierają krew od przechodniów i turystów. Jeden z nich stanie we wtorek w centrum stolicy, by pobrać krew od osób udających się na obchody 62. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.