Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16673 miejsce

W Szwecji uznaje się flagę Państwa Islamskiego za legalną

Wywieszanie flag Państwa Islamskiego w Szwecji nie jest nielegalne i nie może być uznawane za podżeganie do nienawiści rasowej, według szwedzkiego prokuratora

mat. ilustr. http://www.alhadathnews.net/archives/178132 / Fot. alhadathnewsWywieszanie flag Państwa Islamskiego w Szwecji nie jest nielegalne i nie może być uznawane za podżeganie do nienawiści rasowej, według szwedzkiego prokuratora.

23-letni mężczyzna z Laholm, uniknął oskarżenia po tym, jak zamieścił na Facebooku swoją fotografię profilową na której widnieje z flagą PI.

Policja została powiadomiona w marcu, od tego czasu prowadzono śledztwo wobec mężczyzny, ktorego podejrzewano o podżeganie do nienawiści rasowej. Mężczyzna pochodzący z Syrii, zaprzeczył zarzutom.

Powiedział, że nie jest zwolennikiem PI i zwrócił uwagę, iż kwestionowana flaga była używana jako symbol islamu przez setki lat, a następnie wykorzystywana przez PI.

Prokurator Gisela Sjövall podjęła decyzję o umorzeniu postępowania, mówiąc, że w danym przypadku istotne było to, czy flaga PI mogła być uznawana za symbol nienawiści, w taki sam sposób jak nazistowskie swastyki mogą być uznawane za podżeganie do nienawiści rasowej.

Pani Sjövall oznajmiła, że machanie flagą PI nie może być odbierane jako szerzenie nienawiści. Podżeganie do nienawiści na tle rasowym jest przestępstwem w Szwecji, zaś przepis ma na celu ochronę grup mniejszościowych.

Wymachiwanie flagą Państwa Islamskiego "nie jest wyrazem braku szacunku wobec jakiejkolwiek grupy etnicznej", albowiem wedle szwedzkiej prokurator, PI jest "przeciwko wszystkim za wyjątkiem tych, którzy należą do PI" - [sic! - przyp. PJ.].

Były burmistrz Londynu, obecnie minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Boris Johnson powiedział kiedyś, że flaga Państwa Islamskiego nie powinna być zakazana przez prawo w Wielkiej Brytanii, ponieważ jest to "wolny kraj".

Kiedy Johnson był już burmistrzem Londynu mówił: "Nie lubię ludzi niosących flagi Państwa Islamskiego..."

W lipcu wyproszono z pokładu samolotu norweskich linii lotniczych mężczyznę z wytatuowaną na ramieniu flagą Państwa Islamskiego. Taka była decyzja kapitana, który leciał z Sztokholmu, do greckiego Heraklionu.

Przykład niby przysłowiowy jak kwiatek do kożucha, uwyraźnia dysonanse przekuwane w pełne mocy prawnej orzeczenia, stanowienia, rozporządzenia. Cóż, symbolika faszystowska czy komunistyczna też doczekała się penalizacji w większości krajów światłej demokracji i nie tylko. Jednakowoż następowało to zazwyczaj po zniesieniu okupacji i niewoli, które dawały o sobie wcześniej znać.


źródło: Independent

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.