Facebook Google+ Twitter

W Tadżykistanie nauczyciele będą mogli nosić brody i kalosze

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-28 19:06

Ministerstwo Edukacji w Tadżykistanie wydało nowe rozporządzenie, regulujące szczegółowo wszelkie elementy ubioru obowiązujące tadżyckich nauczycieli. Według niego nauczyciele będą mogli nosić brody, a także przyjść do pracy w kaloszach.

Rosyjsko - Tadżycki Uniwersytet Słowiański w Duszanbe, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donishgohi_slavyanii_Tojikistonu_Rusiya_.JPG / Fot. Wikimedia CommonsNowe przepisy przedstawione przez tadżyckie Ministerstwo Edukacji bardzo szczegółowo regulują elementy ubioru a także wygląd zewnętrzny tamtejszych nauczycieli. W myśl rozporządzenie, które obowiązywać ma od 1 października we wszystkich tadżyckich liceach i uczelniach wyższych, nauczyciel będzie mógł nosić brodę oraz przyjść do pracy w kaloszach. Jedynym warunkiem w przypadku brody jest ukończenie 50. roku życia, oraz przystrzyżenie jej na długość nie więcej niż trzech centymetrów. Co do kaloszów, ministerstwo zawęża ich wybór do tradycyjnych, tadżyckich, szerokich gumiaków. Przywilej ten to gest w kierunku nauczycieli mieszkających i pracujących na wsiach, podkreśla ministerstwo.

Jak twierdzi tadżycki minister edukacji, Abudzhabbor Rachmonow, wprowadzenie nowych wytycznych dotyczących ubioru nauczycieli nie oznacza ujednolicenia ich strojów. „Mamy ponad 20 wersji strojów zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, w tym także w narodowym tadżyckim stylu” - podkreślił Rachmonow. Według ministra, reformy te wprowadzane są w zgodzie z mentalnością i obyczajowością ludności Tadżykistanu.

Według ekspertów takie działania tadżyckiego Ministerstwa Edukacji mają na celu odwrócenie uwagi od fatalnej kondycji systemu edukacji w tym kraju. Brak nowych szkół oraz nauczycieli, którzy mając do wyboru średnią płacę na poziomie kilkudziesięciu dolarów miesięcznie często wyjeżdżają z kraju, oraz brak podręczników dla uczniów to tylko niektóre z problemów w Tadżykistanie.

Źródło: itar-tass.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.