Facebook Google+ Twitter

W Tarnowie i w Nowym Sączu powstaną „okna życia”

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-15 15:30

Dwa "okna życia" w diecezji tarnowskiej, mają być jeszcze jedną szansą dla matki i dziecka - napisał biskup tarnowski Wiktor Skworc w komunikacie do wiernych. W Tarnowie i Nowym Sączu będzie można anonimowo zostawić niechciane dziecko, nie narażając go na żadne niebezpieczeństwo. Biskup Skworc zachęca wiernych do udziału w uroczystym otwarciu okien. Komunikat w tej sprawie jest czytany dzisiaj w kościołach diecezji tarnowskiej.

Otwarcie okien życia to konkretna realizacja hasła roku duszpasterskiego "Otoczmy troską życie". Specjalne okna zostały przygotowane w Tarnowie przy ul. Mościckiego 34 oraz w Nowym Sączu przy ul. Długosza 53. Czuwać przy nich będą siostry józefitki i felicjanki. Każde okno jest oznaczone znakiem Caritas oraz postacią patrona i napisem: w Tarnowie - "Okno Życia im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego" , a w Nowym Sączu " Okno życia im. bł. s. Marii Angeli Truszkowskiej".

Uroczyste poświęcenie i oddanie okien pod opiekę siostrom będzie miało miejsce: w Tarnowie 19 marca, po mszy św. sprawowanej w tarnowskiej katedrze o godz. 12.00 z okazji 125-lecia powstania Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, a w Nowym Sączu 25 marca, w dzień Świętości Życia o godz. 17.15. Po poświęceniu będzie celebrowana msza św. w bazylice św. Małgorzaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.