Facebook Google+ Twitter

W Tarnowie odbędzie się debata o partnerstwie publiczno-prywatnym

Do tej pory o partnerstwie publiczno-prywatnym mówiono w Polsce wśród samorządowców z obawą i do trzech P dodawano czwarte P, czyli prokuraturę. Na świecie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego buduje się nawet zakłady karne.

Na temat drażliwego tematu, Tarnowska Fundacja Kultury postanowiła 22 i 23 marca br. zorganizować konferencję pod hasłem: "Partnerstwo publiczno-prywatne odpowiedzią na problemy samorządów". Konferencja odbędzie się w tarnowskim hotelu, z udziałem przedstawicieli samorządów z różnych województw. Rozpoczyna się o godz.10 wykładem Stanisława Lisa, eksperta ds. polityki regionalnej i PPP na temat "Potrzeby inwestycyjne polskich samorządów w kontekście wyczerpywania się funduszy UE i nowych wymogów ustawy o finansach publicznych", później Wilhelm Rzechonek, ekspert PPP będzie mówił o tym jak "Inni już dawno to robią" a także o zastosowaniu partnerstwa publiczno-prywatnego w Europie i na świecie i o budowie w ramach PPP
dróg, szpitali, infrastruktury.

O znaczenie partnerstwa publiczno-prywatnego dla realizacji celów państwa na poziomie samorządowym będzie mówić Michał Czarnecki, z Departamentu Przygotowania Projektów Indywidualnych Ministerstwo Rozwoju Regionalnego Przedstawi też stan prac nad rozwojem PPP. Po południu Stanisław Lis przedstawi cykl życia projektu inwestycyjnego oraz modele partnerstwa publiczno - prywatnego. W drugim dniu konferencji (23 marca br.) Stanisław Lis omówi szczegółowo umowę na inwestycję w formule PPP, zaś Wilhelm Rzechonek przedstawi stan realizacji inwestycji w formie partnerstwa publiczno-prywatnego w poszczególnych województwach. Przez wykładowców zostaną również zaprezentowane instytucje finansowe, doradcze i budowlane zaangażowane
w przeprowadzanie projektów w formie partnerstwa publiczno- prywatnego. Konferencja zakończy się warsztatami dla uczestników podczas których samorządowcy zapoznają się z problematyką przygotowania umowy dotyczącej partnerstwa publiczno prywatnego. Jest to dość skomplikowana umowa, wiele prawników pracujących na rzecz samorządów ma poważne problemy z jej sporządzeniem.

Obecnie w Polsce, pomysłów na realizację projektów w ramach PPP jest 74, natomiast w latach 2009 - 2011 odnośnie dwadziestu czterech projektów inwestycyjnych podpisano umowy PPP. Jeden z pomysłów - budowę zakładu przyrodoleczniczego w Latoszynie zamierza realizować w ramach PPP gmina Dębica w województwie podkarpackim.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.