Facebook Google+ Twitter

W Tarnowie pojawił się wymarzony tramwaj. Stoi... na placu Sobieskiego

W Tarnowie, po latach marzeń mieszkańców, pojawił się... tramwaj.

W tramwaju mieścić się będzie kafejka. / Fot. Józef KomarewiczTarnów. Na placu Sobieskiego postawiono "stacjonarny tramwaj". / Fot. Józef Komarewicz W Tarnowie, po latach marzeń mieszkańców, na placu Sobieskiego pojawił się tramwaj... Raczej jego atrapa. Wcześniej, przypominając iż ulicami Tarnowa w l. 1911 - 1942 mknęły tramwaje (w 1942 r. niemieckie władze okupacyjne wywiozły tarnowskie tramwaje do Lwowa), obecni administratorzy miasta postawili przy ul. Wałowej przystanek tramwajowy jako turystyczną atrakcję. Turystycznym magnesem ma być także tramwaj na placu Sobieskiego, w którym zostanie urządzona kawiarenka.

Przez lata w PRL-u administratorzy miasta albo śnili o linii tramwajowej lub trolejbusowej łączącej Tarnów z Mościcami (były nawet szczegółowe plany), albo o filharmonii, albo o restauracji zamku na Górze św. Marcina. Postawienie atrapy tramwaju na placu Sobieskiego w Tarnowie wydaje się być najszczęśliwszym pomysłem. Zwłaszcza, że uczyniono to w 70. rocznicę likwidacji linii tramwajowej w Grodzie Leliwitów... Czy tramwaj-kafejka będzie "turystycznym magnesem" w mieście, które tak naprawdę nie ma czym przyciągnąć obcokrajowców? Dla miejscowych - nie. Zwłaszcza, że postawiono go w bliskiej odległości od bardziej przestronniejszej od tramwajowego wagonu kawiarni z bogatą, rodzinną tradycją. A może trzeba było pomyśleć o uruchomieniu w Tarnowie w porze letniej konnego tramwaju (krakowskim wzorem)?

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Gwoli ścisłości... Panie Robercie, to budowniczym Zamości mógł posłużyć za wzór tarnowski rynek. Tarnów jest miastem znacznie dłużej, także nasz ratusz jest dużo starszy od zamojskiego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, jeszcze w tym tramwaju nie jest ciepło, gdyż kawiarenka nie została jeszcze w nim uruchomiona, podejrzewam, że czekają na odpowiedni moment otwarcia, wszystkie media zostały do tramwaju doprowadzone...W dalszym ciągu tramwaj jest przygotowywany do kawowej jazdy...Sam się chyba nim przejadę, bo mam sentyment do nocnych, tramwajowych wycieczek, ale po Krakowie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, jak Pan myśli, co może przyciągnąć do Tarnowa obcokrajowców???

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.12.2012 18:34

Stwierdził Pan, iż miasto Tarnów nie ma czym przyciągać turystów. Czyżby według Pana tarnowski rynek, wzorowany na zamojskim i parę innych miejsc w Tarnowie były zupełnie nieatrakcyjne dla turystów, no cóż de gustibus non disputandum est. Brak mi w tym tekście choćby wzmianki o tym, że wykonując tą karykaturę linii tramwajowej pogorszono warunki komunikacyjne, padło sporo firm, etc. Poza tym ten pomysł z konnym tramwajem należy chyba potraktować jako ironiczny komentarz z Pana strony do tej inwestycji?

Komentarz został ukrytyrozwiń

a czy ciepło w tym tramwaju kawiarni ? kosztowne ogrzewanie. A latem klimatyzacja. W każdym razie spełnione marzenia. To się liczy chyba najbardziej
Tarnów. Ahoj!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Redaktorze- to kiedy pijemy kawę w tramwaju ?? - licze na to !!, a swoją drogą to mieszkam w Tarnowie i nie wiedziałem że tramwaj juz stoi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne Panie Mariuszu. Nie ma w tym tekście takiego zdania, że linia tramwaju w przedwojennym Tarnowie była bardzo kosztowna i przede wszystkim deficytowa, dotowana była przez Radę Miejską, a ceny biletów tramwajowych były w Tarnowie (jak na owe czasy) "słone". Dzisiaj, w dobie rozwoju motoryzacji nie ma potrzeby w Tarnowie ani trolejbusu, ani tramwaju. Trolejbus w Tarnowie miał kiedyś jeździć szeroką ulicą Szujskiego, Mościckiego i Kwiatkowskiego w Tarnowie. Dzisiaj nie ma potrzeby takich przedsięwzięć. Mieliśmy doświadczenie z linią trolejbusową w Dębicy, która łączyła Dębicę ze Straszęcinem. Jechałem tym trolejbusem...Dzisiaj jedyną pamiątką po trolejbusach w Dębicy są słupy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, są różne marzenia... Grunt, że wszystkie się spełniają!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.