Facebook Google+ Twitter

W Tarnowie powstał Klub Rozwoju Dorosłych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-30 11:30

Rozwój i szkoła kojarzone są z młodością. A przecież współczesna cywilizacja wymaga pracy nad sobą przez całe życie. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, nie każdy szuka możliwości rozwoju. W Tarnowie jest inaczej.

 / Fot. Artur KubanikUdało się! To co dla wielu wydawało się niemożliwe - stało się rzeczywistością. W Tarnowie powstał Klub Rozwoju. Na inauguracyjnym spotkaniu było kilkadziesiąt osób, w tym również goście z Krakowa, Rzeszowa i okolicznych miast. Inicjatorka spotkania - Liliana Kupaj z firmy "Fedback-Szkolenia" nie ukrywała swojej radości: Skoro już na początku udało się zebrać takie grono ludzi, którzy chcą pracować nad swoim rozwojem, to jestem spokojna o losy tego przedsięwzięcia.

Klubowe spotkanie nie rozpoczęło się od wykładu czy prezentacji, ale od... szukania wartości. Wartości takich, które będą mogły być wpisane do przyszłego Kodeksu Wartości, jakim kierować się będą klubowicze. Wymieniano pryncypia, takie jak rozwój, wolność, miłość, samoświadomość, harmonia, ciekawość, samorozwój, samopoznanie, rozwój duchowy poprzez innych ludzi, ale zdarzały się też zgłoszenia gdzie indziej lekceważone. Otóż jedna z uczestniczek powiedziała, że przyszła na spotkanie, licząc na to, że w Klubie znajdzie azyl wobec powszechnie panujących wulgaryzmów i chamstwa kaleczącego ludzi wrażliwych.

 / Fot. Artur KubanikLiliana Kupaj, certyfikowany trener i konsultant zarządzania, executive trener ICF, inauguracyjny wykład poświęciła inteligencji emocjonalnej. EQ ma pięć etapów rozwoju: samoświadomość - akceptacja - motywacja - empatia - zarządzanie relacjami.

W czasie spotkania potwierdzono, że ideą klubu jest stały rozwój człowieka w płaszczyźnie zawodowej i życiu osobistym. Będzie propagowany coaching, jako metoda rozwoju ludzi i organizacji. Do klubu będą zapraszane ciekawe osobistości na autorskie spotkania. Promowana będzie dobrą książkę dotyczącą rozwoju osobistego i biznesowego.

 / Fot. Artur KubanikWydarzeniem inauguracji była promocja nowej książki amerykańskiej autorki, psychoterapeutki Anodea Judith. Amerykański bestseller "Koła życia" dotyczy sposobów zarządzania swoją życiową energią poprzez samopoznanie i praktyczne ćwiczenia. Klubowicze na razie mogli zapoznać się z jej I rozdziałem, ponieważ książka będzie dostępna w polskim wydaniu dopiero pod koniec listopada. Uczestnicy Klubu Rozwoju będą mogli ją kupić po promocyjnych cenach, na następnym spotkaniu w dniu 23 listopada. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 w sali wykładowej szkoły językowej Teddy Bear, na ulicy Krakowskiej 2 w Tarnowie.

Autor: Artur Kubanik
artur.kubanik@gmail.com
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie eioba.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.