Facebook Google+ Twitter

W Tarnowie wystąpi żydowski kantor ze Stanów Zjednoczonych

26 czerwca br. o godz. 21 pod tarnowską bimą wystąpi kantor Yaakov „Yanky” Lemmer ze Stanów Zjednoczonych.

Tarnów. Bima Starej Synagogi. Tutaj będzie koncertować Lemmer / Fot. Józef Komarewicz26 czerwca br. o godz. 21 pod tarnowską bimą, czyli podwyższeniem na którym odczytywano torę, pozostałością po zniszczonej przez nazistów Starej Synagodze odbędzie się koncert kantora Yaakova „Yanky” Lemmera.

Artysta wystąpi w Tarnowie w ramach obchodów „Dni Pamięci Żydów Galicyjskich Galicjaner Sztetl”. Yaakov „Yanky” Lemmer urodził się i wychował w Brooklynie w Nowym Jorku. Otoczony opieką przez kantora Benziona Millera, swoją karierę rozpoczął jako solista Young Israel of Bethel Choir. Dzisiejszy jego repertuar obejmuje zarówno liturgię hebrajską, jak i folk jidysz, a także arie i przeboje broadwayowskie.

Artysta koncertuje w całych Stanach Zjednoczonych, występował w Tel Aviv Culture Hall, gdzie towarzyszyła kantorowi nowojorskiemu Izraelska Orkiestra Filharmoniczna, śpiewał również w Anglii oraz na europejskich festiwalach. Dzisiaj Yaakov Lemmer sprawuje funkcję głównego kantora w Kongregacji Anshe Sholom w New Rochelle (NY) w Stanach Zjednoczonych.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.