Facebook Google+ Twitter

W tarnowskich parafiach ruszyła sprzedaż "krążków nadziei"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-28 07:45

W parafiach diecezji tarnowskiej w rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia rozprowadzane będą "krążki nadziei" - symbol pomocy potrzebującym.

Fundusze zebrane z rozprowadzenia krążków zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach oraz pomoc w formie paczek żywnościowych.

64. Tydzień Miłosierdzia będzie przeżywany pod hasłem „Uczeń Chrystusa sługą miłosierdzia".
"Tydzień Miłosierdzia jest potrzebny nam wszystkim, aby obudzić lub pogłębić naszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza tego najmniejszego i bezbronnego, który ma prawo oczekiwać od nas proporcjonalnej do naszych możliwości pomocy materialnej i duchowej" - napisał w komunikacie do wiernych ordynariusz tarnowski biskup Wiktor Skworc.

Caritas Polska po raz piąty, a Caritas diecezji tarnowskiej po raz drugi, przeprowadzi społeczną kampanię „Kromka Chleba", której celem jest wsparcie ludzi bezdomnych i najuboższych, a także dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Celem tej akcji jest również pozyskanie środków na funkcjonowanie domów dla bezdomnych.

Składając ofiarę w kwocie 5 złotych, będzie można otrzymać krążek nadziei. Będą one rozprowadzane przez członków parafialnych oddziałów Caritas i szkolnych kół Caritas. Przygotowano około 10 tysięcy krążków.
W ubiegłym roku w parafiach diecezji tarnowskiej i świetlicach Lumen dożywianiem objęto prawie 3,5 tys. dzieci i młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.