Facebook Google+ Twitter

W Tatrach mogą być tłumy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-01 18:50

W długi majowy weekend pod Tatrami spodziewanych jest nawet ćwierć miliona turystów. Wczoraj po południu "zakopianką" pod Tatry jechał jeden wielki sznur samochodów.

Tłumy już widać na drodze do Morskiego Oka w dolinach Kościeliskiej i Chochołowskiej jak i na zakopiańskich Krupówkach. By wjechać na Kasprowy Wierch, trzeba odstać w kolejce minimum dwie-trzy godziny.

TOPR ostrzega, że w Tatrach panują trudne warunki turystyczne. W górach wieje silny wiatr, w porywach przekraczając 70 kilometrów na godzinę. Widoczność w partiach szczytowych Tatr znacznie ogranicza mgła. Na Kasprowym Wierchu temperatura waha się koło zera, a powyżej 1500 metrów warunki są typowo zimowe.

Ratownik TOPR Witold Cikowski przypomina turystom idącym w góry, by zabrali odpowiedni ekwipunek. TOPR ostrzega jednak, by zachować szczególną ostrożność w wysokogórskich przełęczach jak Zawrat, Kozia, czy Orla Perć. Cikowski dodał, że w rejon Rysów powinni wybierać się tylko doświadczeni turyści wyposażeni w raki i czekan, którzy potrafią poruszać się w trudnym, zaśnieżonym terenie. W Tatrach obowiązuje pierwszy- niski- stopień zagrożenia lawinowego.

Spóźnialscy, którzy dopiero dziś zdecydują się na przyjazd pod Tatry, będą mieli nie lada problem - od dawna już większość miejsc w hotelach i pensjonatach jest zarezerwowana. Górale zapewniają jednak, że także ci, którzy dopiero teraz wyruszają w drogę także znajdą pod Tatrami nocleg.

Zakopane przygotowało dla turystów szereg atrakcji. Pod Gubałówką odbywają się m.in degustacje potraw regionalnych, występy zespołów folklorystycznych konkursy drwali i kowali, oraz występy gwiazd jak choćby zespołu Feel. Niezależnie od tego już rozpoczęła się V Zakopiańska Wiosna Jazzowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.