Facebook Google+ Twitter

W Tatrach odnaleziono zwłoki zaginionego chłopca

Rozstał się z rodzicami w niedzielę. Miał się z nimi spotkać przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Nie spotkał się, bo tam już nie dotarł.

Jak informuje portal tvn24.pl chłopiec poszukiwany od niedzieli, nie żyje. Rozstał się z rodzicami w rejonie Doliny Waksmundzkiej. Ostatni raz widzieli się w okolicach Psiej Trawki. Jego ciało zostało znalezione dzisiaj blisko Przełęczy Krzyżne. Zwłoki zostały rozpoznane przez rodziców.

Warunki pogodowe były w Tatrach dobre, ale obowiązywał pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Góry pokryte
były już dużą warstwą śniegu, pod którą chował się lód. Mimo, że 16-latek chodził po szlakach, na samotny spacer nie był przygotowany, prawdopodobnie nie miał żadnego światła.

TOPR ostrzega, że warunki w Tatrach są trudne. Pod dużą pokrywą śniegu kryją się oblodzone szlaki. Wędrówka wtedy wymaga dużej umiejętności korzystania z raków i czekana.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

racja

Komentarz został ukrytyrozwiń

[i][i][i]
Straszne.
Szkoda, że niektórym brakuje wyobraźni. Nie tylko nastolatkom, ale i rodzicom. Krzyżne, to nie Krupówki, zwłaszcza o tej porze roku. Ku przestrodze dla innych, młodych gniewnych, którzy wpadną na pomysł, żeby samotnie zdobywać przełęcze, bez sprzętu i bez przygotowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.