Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15052 miejsce

W te święta wydamy mniej. Przez bezrobocie

Z roku na rok żyjemy coraz skromniej. Jak przewidują eksperci, w tym roku święta w polskich rodzinach będą skromniejsze niż w latach ubiegłych. Wzrastająca stopa bezrobocia w sposób radykalny wpływa na jakość życia.

 / Fot. Agatstone/CC BY-SA 3.0Przed nami magiczny czas Bożego Narodzenia. Jak przewidują eksperci, tegoroczne święta będą skromniejsze niż w zeszłym roku - informuje TVN24.

Według danych statystycznych bezrobocie we wrześniu wyniosło 12,4 proc. natomiast w październiku już 12,5 proc. W najbliższym czasie pracodawcy planują zwolnienie 38 tys. osób - podaje GUS, informując jednocześnie, że zarejestrowanych w urzędach pracy z końcem października było 1 994 900 osób.

W poniedziałek napłynęły gorsze niż oczekiwano dane o sprzedaży detalicznej. Ta w październiku wzrosła o 3,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku, a mdm wzrosła o 4,3 proc., ale ekonomiści szacowali, że wzrost wyniesie nawet 3,8 proc. rdr i 4,1 proc. mdm. Starszy Ekonomista Banku Pocztowego Piotr Łysienia, komentując dane GUS-u stwierdził, że to jasne sygnały mówiące o tym, że gospodarka zwalnia - informuje TVN 24.

Powyższe dane wskazują na to, że jesteśmy coraz biedniejsi. Sytuacja ta odbija się w widoczny sposób na handlu. Tracą przedsiębiorcy i producenci, a to przekłada się na spadek zatrudnienia. Potwierdza się też teza o spowolnieniu gospodarczym.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ta tendencja jest niestety coraz widoczniejsza, zwłaszcza w takich miastach, jak moje. Włocławek to miasto bezrobocia, gdzie pełnosprawny bez układów nie ma szans na pracę... Chętnie zatrudnia się natomiast osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. To oni dostają umowy o pracę- dla reszty wybrańców- "śmieciówki". Mimo wszystko jednak każdy dość ma nieustannego zaciskania pasa i w święta chce się poczuć w miarę normalnie, więc nie sądzę, by były one dużo skromniejsze od poprzednich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstajesz rano, zakładasz chiński szlafrok i kapcie, golisz się szwedzką maszynką, idziesz do kuchni i włączasz niemiecki czajnik a jajecznicę robisz na rosyjskim gazie, potem odpalasz koreański komputer żeby sprawdzić czy poszły przelewy z konta co je masz w amerykańskim banku, poszły ubezpieczenie za twój czeski samochód zapłacone, w międzyczasie żona przynosi zakupy z francuskiego marketu, holenderski ser i greckie ziemniaki, ty otwierasz gazetę (już nawet nie wiesz z jakiego kraju) i dziwisz się, że w polsce nie ma pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję,że wielu dostrzeże istotę świąt wreszcie,a nie wyłącznie zakupów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.