Facebook Google+ Twitter

W te święta wydamy mniej. Przez bezrobocie

Z roku na rok żyjemy coraz skromniej. Jak przewidują eksperci, w tym roku święta w polskich rodzinach będą skromniejsze niż w latach ubiegłych. Wzrastająca stopa bezrobocia w sposób radykalny wpływa na jakość życia.

 / Fot. Agatstone/CC BY-SA 3.0Przed nami magiczny czas Bożego Narodzenia. Jak przewidują eksperci, tegoroczne święta będą skromniejsze niż w zeszłym roku - informuje TVN24.

Według danych statystycznych bezrobocie we wrześniu wyniosło 12,4 proc. natomiast w październiku już 12,5 proc. W najbliższym czasie pracodawcy planują zwolnienie 38 tys. osób - podaje GUS, informując jednocześnie, że zarejestrowanych w urzędach pracy z końcem października było 1 994 900 osób.

W poniedziałek napłynęły gorsze niż oczekiwano dane o sprzedaży detalicznej. Ta w październiku wzrosła o 3,3 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku, a mdm wzrosła o 4,3 proc., ale ekonomiści szacowali, że wzrost wyniesie nawet 3,8 proc. rdr i 4,1 proc. mdm. Starszy Ekonomista Banku Pocztowego Piotr Łysienia, komentując dane GUS-u stwierdził, że to jasne sygnały mówiące o tym, że gospodarka zwalnia - informuje TVN 24.

Powyższe dane wskazują na to, że jesteśmy coraz biedniejsi. Sytuacja ta odbija się w widoczny sposób na handlu. Tracą przedsiębiorcy i producenci, a to przekłada się na spadek zatrudnienia. Potwierdza się też teza o spowolnieniu gospodarczym.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ta tendencja jest niestety coraz widoczniejsza, zwłaszcza w takich miastach, jak moje. Włocławek to miasto bezrobocia, gdzie pełnosprawny bez układów nie ma szans na pracę... Chętnie zatrudnia się natomiast osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności. To oni dostają umowy o pracę- dla reszty wybrańców- "śmieciówki". Mimo wszystko jednak każdy dość ma nieustannego zaciskania pasa i w święta chce się poczuć w miarę normalnie, więc nie sądzę, by były one dużo skromniejsze od poprzednich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstajesz rano, zakładasz chiński szlafrok i kapcie, golisz się szwedzką maszynką, idziesz do kuchni i włączasz niemiecki czajnik a jajecznicę robisz na rosyjskim gazie, potem odpalasz koreański komputer żeby sprawdzić czy poszły przelewy z konta co je masz w amerykańskim banku, poszły ubezpieczenie za twój czeski samochód zapłacone, w międzyczasie żona przynosi zakupy z francuskiego marketu, holenderski ser i greckie ziemniaki, ty otwierasz gazetę (już nawet nie wiesz z jakiego kraju) i dziwisz się, że w polsce nie ma pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję,że wielu dostrzeże istotę świąt wreszcie,a nie wyłącznie zakupów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.