Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15595 miejsce

W teatrzyku polityki...

Zamieszanie w sprawie Wandy Nowickiej pokazuje mechanizmy jakie rządzą polską polityką i polityką wogle. Gra o stanowiska, walka o wpływy, odwieczny sens istnienia polityki w praktyce.

Zamieszanie w sprawie Wandy Nowickiej pokazuje mechanizmy jakie rządzą polską polityką i polityką wogle. Gra o stanowiska, walka o wpływy, odwieczny sens istnienia polityki w praktyce. Któż gdziekolwiek pamięta, że polityka powinna służyć ludziom a wybrańcy narodu- posłowie mają szczególną powinność działania na rzecz dobra wspólnego.
To prawda, że W. Nowicka przyjęła wielotysięczną nagrodę, ale to podobnie jak całość Prezydium Sejmu. Dlaczego miałaby być za to ukarana, skoro wszyscy przeznaczyli swoje nagrody na cele charytatywne i pozostali na stanowiskach? J. Palikot jest innego zdania, ponieważ jest mu to na rękę w bieżącej grze politycznej. Być może Nowicka wyrastała na zbyt silną osobowość w RP więc trzeba ją poświęcić. Nie wierzę niestety, iż za stanowiskiem Palikota kryje się jakiś szczytny cel, jak np. przyzwoitość czy uczciwość.
Jednak Palikot jest szefem partii z której Nowicka jest posłem i obowiązuje ją lojalność. Sprzeciwiając się decyzji szefa załamała pewna linię partyjną wyznaczoną przez Palikota. Przecież prawdopodobnie chodziło o to , by pokazać iż RP jako jedyna siła w parlamencie nie zgadza się na wspominane już premie.
Tymczasem Pani Nowicka nadal piastuje stanowisko, chociaż już bez poparcia klubu który ją rekomendował. Moim zdaniem sama opuściła szeregi RP i nie bardzo rozumiem na co czeka.
Trzeba przyznać, że dawno nie mięliśmy tak groteskowej sytuacji. Wicemarszałkini z ramienia danej partii, nie otrzymuje jej poparcia a dostaje wszystkich innych. Przecież Prezydium Sejmu to przedstawiciele partii będących w parlamenie, to kogo teraz reprezentuje W. Nowicka ? Bo moim zdaniem tylko siebie. Zapewne na transfer przyjdzie jeszcze czas, bo w pojedynkę w polityce się nie da.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.