Facebook Google+ Twitter

W telewizji pokazano rozstrzelanie portretu Putina jako Hitlera

Rubel spadł do rekordowo niskiego poziomu kursów wobec dolara i euro na tle najnowszych sankcji wobec Rosji oraz coraz gorszych wiadomości z Ukrainy. Atmosfera polityczna w Moskwie, Donbasie i Kijowie znacznie się pogorszyła.

Putin i Miedwiedwe zapalają świece modlitewne w intencji zbawiebua dusz poległych w katastrofie polskiego Tu-154. / Fot. Tarzan ASGPokazanie przez międzynarodową telewizję informacyjną Euronews materiału filmowego, na którym ukraińscy obrońcy wschodniej granicy rozstrzeliwują portret Putina (na dodatek ucharakteryzowanego na Hitlera) wywołało falę gniewu i żądania usunięcia tego kanału z krajowych sieci kablowych. Jednak dzisiaj Duma Państwowa wyhamowała te zapędy; za pokazanie materiału naruszającego rosyjskie prawo ta telewizja może zostać tylko ukarana grzywną. Jak przytomnie dowodzi wiceprzewodniczący komisji parlamentu do spraw polityki informacyjnej "nie powinniśmy naśladować władz ukraińskich", dzięki którym rosyjskojęzyczne telewizje (w tym Ren TV z Rygi, krytyczną wobec rządów Putina), można oglądać już tylko przez satelity.

http://ria.ru/politics/20140915/1024178833.html

Na ten materiał odpowiedzieli powstańcy donieccy, dokonując publicznego rozstrzelania flagi ukraińskiej w jednej z zajętych przez nich miejscowości:Z pewnością z kolei ten wyczyn narobi złej krwi po drugiej stronie barykady, ale sytuacja na terenach objętych do niedawna rozejmem pogorszyła się drastycznie i bez tego. Od godzin nocnych z niedzieli na poniedziałek w Doniecku mają miejsce dantejskie sceny. Jak podaje strona rosyjska wczoraj rano artyleria wojsk rządowych ostrzelała przystanek trolejbusowy, Na miejscu poniosła śmierć staruszka. Dzisiaj granat moździerzowy trafił w autobus linii numer 42. Zginęła kolejna obywatelka tego miasta. Co najmniej kilka osób cywilnych zginęło po nakryciu dywanowym ogniem artylerii rakietowej magazynów Rynku Putiłowskiego. Tymczasem ciężka artyleria armii powstańczej rozpoczęła systematyczne niszczenie płyty lotniska międzynarodowego w Doniecku, gdzie w schronach wciąż jeszcze kryje się ukraińska załoga, która urządza nocne wypady. Z kolei rzecznik Rady Obrony Narodowej w Kijowie płk Łysenko podał o trzech poległych i dówch rannych ukraińskich wojskowych w ciągu 24 ubiegłych godzin. W pobliżu Doniecka musiały wycofać się pod ostrzałem dwie grupy obserwatorów OBWE. Z obu stron donoszą, że wymieniani jeńcy i zakładnicy są w wielu wypadkach inwalidami i że stali się nimi na skutek okrutnego bicia.

Nasila się również działalność grup wywiadowczo-dywersyjnych obu stron. Ukraiński minister obrony podał o otrzymaniu pierwszych dostaw broni z państw NATO. Rozejm jest coraz bardziej kruchy i można się spodziewać już wkrótce wznowienia walk. Tym bardziej, że ze strony Konfederacji Noworosji nadeszła jednoznaczna odmowa dalszego pozostania w państwie ukraińskim w zamian za szeroką autonomię. Nastroje w Moskwie są coraz bardziej nerwowe, a rubel spadł do historycznego minimum kursu wymiany na dolara: 48 rubli za dolara. Jeszcze na początku roku wykazywał wahania poniżej 30 i była to średnia wieloletnia. Rosyjscy politycy przewidują w publicznych oświadczeniach długą i ostrą próbę sił wokół Ukrainy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Jak wszystko na tym świecie. Panta rei.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pierwotnie w powyższym artykule tytuł brzmiał "W telewizji pokazano rozstrzelanie Putina. Rosja w szoku". Widzę, że jednak uległ zmianie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Redakcja Euronews tłumaczy się w Moskwie; przecież pokazaliśmy też Obamę z oślimi uszami i premiera Izraela ze swastyką, a poza tym nie bierzemy niczyjej strony:

http://de.ria.ru/society/20140915/269551860.html

http://en.ria.ru/world/20140915/192971583/Euronews-Responds-to-Unfair-Coverage-Claims-Over-Putin-Video.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nigdzie nie napisałem, że Putin rzeczywiście został zabity. Tytuł ma podkreślić dramatyzm sytuacji Rosji i Putina. Wydawało się, że rosyjska dyplomacja i szef państwa odnieśli przełomowe zwycięstwo. dzięki kremu nie będą musieli grzęznąć w bagnie niczym pół wieku temu Jankesi w Indochinach. Okazuje się co innego. Rosję Putina nadal rozstrzeliwuje się propagandowo, próbuje izolować gospodarczo i w jeszcze innych dziedzinach. Sama Ukraina jest prawdopodobnie tylko narzędziem do innych celów; zużyte zostanie wyrzucone na śmietnik historii, podobnie jak Zair, Zimbabwe, Laos, Etiopia. Będzie się działo! Więc trzeba to jakoś nagłośnić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł to zmyłka i to duża. Jeszcze ktoś nie doczyta do końca i pomyśli, że faktycznie Putina zlikwidowali, a nie jego portret.

Widziałam w necie fotkę, na której pies olewa portret Putna. Ciekawe co teraz dzieje się z tym zwierzakiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ukraina buduje własne głowice atomowe. Pomocy ma udzielić koncern Westinghouse. Zdaniem rosyjskich analityków da się to zrobiś za półtora do dwóch lat - licząc od marca br. Oświadczenie w tej sżrawie złożył minister obrony Heletej: http://www.vesti.ru/doc.html?id=1972540&tid=105474

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgodnie z planem Putina przyjętym w Mińsku, siły ukraińskie miały wycofać artylerię poza zasięg jej rażenia zabudowy miast. Natomiast wojska Rosjan miały przenieść się z miast do obozów, również odpowiadających temu kryterium. Faltyczne wykonanie jhednego i drugiego posunięcia na pewno znacznie zmniejszyłoby napięcie i wzajemną nieufność, ale... Żyrinowski, który popisał się naprawdę niemądrą wypowiedzią o potrzebie nalotów dywanowych na Polskę i trzy kraje bałtyckie, ostatnio mówił w rosyjskiej telewizji do rzeczy, a mianowicie, że należy się liczyć z konfliktem trwającym co najmniej pięć lat. Obawiam się, że w tej sprawie ma słuszność. Tak oblicze ukraińskiego nacjonalizmu jak rosyjska duma narodowa oraz interesy stron trzecich (wysprzedanie rezerw starych T-55 i T-72 wraz z opchnięciem niektórych ich modernizacji, chęć wypróbowania niektórych rakiet ppanc na rosyjskich czołgach itp.) przesądzają o braku realnych możliwości rozwiązania politycznego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem zawieszenie broni to gra na czas ze strony Ukrainy oczekującej na dostawy broni z krajów zachodnich w tym z Polski. Dowodem jest obecność ukraińskiej jednostki wojskowej na lotnisku w Doniecku co jest złamaniem warunków zawieszenia broni, które zakładało opuszczenie wojsk ukraińskich z terenów tzw Donieckiej Republiki Ludowej. Dla mnie wygląda to na utrzymywanie przyczółka potrzebnego do ponownego wkroczenia wojsk ukraińskich. A może się mylę i nie wiem o co tam chodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W podobnych sytuacjach Anglicy wykazywali swą zbiorową mądrość, za którą ich cenię. Irlandii, Indiom, Birmie itd. umieli powiedzieć: nie chcecie być dalej z nami, to trudno, rozstajemy się w zgodzie. W wyniku w Indiach nie piszę się i nie mówić dzisiaj o brytyjskiej okupacji czy zaborze, ale określa British Raj jako "okres królewski", docenia zasługi kolonizatorów i ... W sumie rzecz biorąc ich polityka wewnętrzna jest polityką niepodległych Indii. Nieraz jeszcze Anglicy sporo na tym zarobili. Jakaż różnica...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy czołgi Camerona już opanowały Szkocję? Jakoś nie mogę znaleźć informacji czy Anglicy już poradzili sobie z tymi wstrętnymi separatystami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.