Facebook Google+ Twitter

W ten weekend odbędą się pierwsze mistrzostwa autostopowiczów

Pierwsze Mistrzostwa Autostopowe - StopUJ odbędą się w najbliższy weekend, tj. od 21 do 23 maja. Zabawa jest przeznaczona dla osób, które nie boją się wyzwań i lubią aktywnie spędzać czas.

Autostopowicz / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Antaya-Hitchhicker.jpgMistrzostwa w stopowaniu są organizowane w Krakowie po raz pierwszy. - Pomysł zrodził się podczas obserwacji realizacji podobnych przedsięwzięć na innych uczelniach, m.in. Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu - powiedziała serwisowi Wiadomości24.pl Malwina Gruca, główny koordynator zawodów. Jednak sama organizacja nie była tak prosta, jak się początkowo wydawało. - Kiedy wraz z Akademickim Klubem Turystycznym Rozdroże zwróciliśmy się z prośbą o dofinansowanie do samorządu studenckiego, spotkaliśmy się z kategoryczną odmową. Po prostu nie chcieli brać na siebie takiej odpowiedzialności
- tłumaczy.

W mistrzostwach udział może wziąć każdy, jedynym ograniczeniem jest wiek. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz zgodzić się na udział bez dodatkowego ubezpieczenia ze strony organizatorów. - Obecnie jest zadeklarowanych kilkanaście 2-3 osobowych drużyn. Bardzo często są to zespoły międzyuczelnianie, co daje doskonałą możliwość nawiązania nowych znajomości - mówi Malwina Gruca. Impreza rozpocznie się w piątek, 21 maja, o godzinie 13.00. Drużyny spotkają się wtedy przy Collegium Novum gdzie wylosują drogi wylotowe, z których rozpoczną trasę. Warunkiem pomyślnego zakończenia mistrzostw jest stawienie się w niedzielę o godzinie 19.00 w "Kolanku" przy ul. Józefa 17 w Krakowie.

Każda drużyna, przez cały czas trwania zawodów musi dokumentować swoją podróż za pomocą m.in. zdjęć, stempli pocztowych czy kartek od kierowców autostopów. Wygra zespół, który przez te 53 godziny przejedzie najwięcej kilometrów, dotrze w najdalsze miejsca i wróci na czas w wyznaczone miejsce. - Dodatkowym utrudnieniem jest to, że całą trasę w obie strony trzeba pokonać autostopem. Jedynie w w dużym mieście można skorzystać z komunikacji miejskiej. Tam trudniej złapać "stopa" - tłumaczy koordynatorka imprezy.

Dla uczestników, już po powrocie z trasy, przewidziane są kolejne konkursy w kategoriach: Kto dojechał najdalej? (potrzebna jak najlepsze dokumentacja z trasy) oraz najlepsze relacje z podróży autostopowych. Najoryginalniejsze i najciekawsze zostaną pokazane 27 maja w klubie Kolanko o 20:30.

I Mistrzostwa Autostopowe organizuje Akademicki Klub Turystyczny Rozdroże.

Aby wziąć udział w zabawie lub uzyskać dodatkowe informacje wystarczy przyjść do siedziby AKT Rozdroże w Collegium Novum, przy ul. Gołębiej 24, pokój nr 6 (w podziemiach) lub napisać maila malaga29@autograf.pl. Warto również zajrzeć na stronę internetową AKT Rozdroże: http://www.rozdroze.com.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.