Facebook Google+ Twitter

W Toruniu budują nieprzerwanie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-17 12:14

Za oknami biało, zima na dobre zagościła w Toruniu. Tymczasem prace przy budowie nowego mostu trwają. Wygląda na to, że wykonawca ani myśli o taryfie ulgowej z powodu mrozów!

Często słyszymy, że przerwanie prac budowlanych, szczególnie przy remontach i budowie dróg, jest konieczne z uwagi na trudne warunki pogodowe. Najczęściej bardzo niskie temperatury nie tylko utrudniają pracę budowniczym, ale też mogą źle wpływać na stan maszyn i materiałów budowlanych. Postanowiliśmy sprawdzić, co słychać na budowie toruńskiego mostu.

- Mrozy? Na obecnym etapie prac to dla nas akurat nie przeszkoda, tylko ułatwienie – zapewnia Andrzej Żyder, kierownik kontraktu. – Tereny, które przygotowujemy właśnie pod palownice, zazwyczaj są podmokłe. Musimy wykonać w nich otwory, a nie jest to łatwe w miękkim podłożu. Mróz je utwardził, zatem biała, mroźna zima jest jak dotąd naszym sprzymierzeńcem. Budowa trwa nieprzerwanie, nie wstrzymaliśmy prac nawet na jeden dzień.

Wycięte drzewa, wyburzone budynki, pierwsze fragmenty dróg technicznych – tak wygląda obecnie plac budowy po obu stronach Wisły.

Tekst publikowany na stronie Wirtualny Toruńl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.