Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24977 miejsce

W Toruniu zakończyły się ogólnopolskie targi edukacyjne

18 uczelni wyższych z całej Polski przez dwa dni promowało swoje oferty edukacyjne. Aula Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przeżyła prawdziwe oblężenie. Pierwszego dnia pojawiło się aż 7 tys. osób zainteresowanych dalszą edukacją.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika / Fot. Łukasz KołtackiOgólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej "Promocja Edukacyjna" - pod takim hasłem w dniach 3-4 marca 2009 r. odbyły się na terenie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu targi połączone z drzwiami otwartymi na wszystkich wydziałach tej uczelni. Swoje oferty na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowało 18 uczelni wyższych z całej Polski. Dla zainteresowanych, podobnie jak w roku ubiegłym uruchomiono specjalną linię autobusową, dzięki której nie tylko mogli się bez problemu dostać na targi, ale i wysłuchać "targowego przewodnika", który przekazywał bieżących informacje o uniwersytecie oraz mieście.

Dużo pracy mieli nie tylko doradcy zawodowi z Biura Karier UMK, ale też eksperci z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Rzesze licealistów wypytywało ich o przebieg matury i wyrażało swoje obawy z nią związane. Odbyły się także z ich udziałem spotkania pt. ""Co warto wiedzieć o maturze z...", co bez wątpienia przyczyni się do lepszego przygotowania się do egzaminu dojrzałości. Na stoiska z kolei zaglądali głównie po reklamowe foldery i ulotki. Stoisko Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy / Fot. Łukasz KołtackiRozdawano im również antystresowe kulki, notatniki, długopisy czy flamastry, natomiast w podziękowaniu za wypełnienie ankiety, od toruńskiej uczelni można było otrzymać kubek z jej logo. Innymi atrakcjami było chociażby zwiedzanie laboratoriów i pracowni naukowych.

Nie wszyscy licealiści mają sprecyzowane plany dotyczące własnej przyszłości. Jak wskazywali, w wyborze uczelni jest ważny przede wszystkim jej klimat, natomiast w wyborze kierunków studiów istotne jest to, by były one zgodne z ich zainteresowaniami jak i dały możliwość podjęcia ciekawej pracy. Wielu z nich składa podania na kilka uczelni, dlatego też problemem dla nich jest głównie wynajem mieszkania i inne koszty związane z utrzymaniem. Toruń, w porównaniu z Warszawą czy Poznaniem jest jednak wyjątkowo tani. Ta zaleta, w połączeniu z prestiżem uczelni, jaką jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika to na pewno duża okazja.

Stoisko Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu / Fot. Łukasz KołtackiWydział Chemii UMK / Fot. Łukasz KołtackiOgólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej "Promocja Edukacyjna" to impreza cykliczna. Jest to okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną najlepszych uczelni wyższych w Polsce, ale i porozmawiania o swoim dalszym rozwoju z ekspertami. Być może osoby niezdecydowane teraz łatwiej określą swe predyspozycje zawodowe i podejmą odpowiednie decyzje. Tradycyjnie pracownicy Centrum Promocji i Informacji UMK liczyli wszystkich kompletujących wszelkie ulotki i gadżety. Pierwszego dnia naliczyli aż 7 tysięcy osób, trzeba było z tego powodu kilka razy zamykać drzwi auli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.