Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22684 miejsce

W TVP będzie mniej kultury, sportu i programów dla dzieci. Kryzys trwa

Telewizja Polska cały czas boryka się z problemami finansowymi. Pomimo wprowadzonych wielu cięć, pieniędzy nadal brakuje, a spółkę czekają kolejne zmiany. Sposobem na przetrwanie mają być: redukcja etatów, obniżenie płac i ograniczenie produkcji.

 / Fot. Marek Wiśniewski/W24Prezes TVP Juliusz Braun w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria zapowiedział, że cięcia dotknąć mogą przede wszystkim programy realizowane w ramach tzw. misji nadawcy. A zatem w najbliższym czasie okrojone zostaną programy związane z publicystyką, kulturą i sportem. W ofercie Telewizji Polskiej będzie także mniej programów skierowanych do najmłodszych widzów. Spółka uważa, że produkcje animowane są za drogie, bo koszt wyprodukowania odcinka trwającego 13 minut to 250 tys. Właśnie dlatego z problemami finansowymi borykają się także wytwórnie filmów animowanych w Łodzi, Poznaniu, Bielsku-Białej i Warszawie, które powiązane są z nadawcą publicznym.

A skąd problemy? Według Juliusza Brauna kłopoty finansowe wynikają z niskich wpływów z abonamentu. W ubiegłym roku zyski z tego źródła wyniosły 205 mln zł. Druga kwestia to kryzys finansowy, który dotknął już także nadawców zmniejszając wpływy z reklam. Wiadomo już, że znacznie mniejsze kwoty powędrują do ośrodków regionalnych. Wszystkie 16 oddziałów telewizji publicznej współdzieli dziś sygnał TVP Info oraz każdego dnia przygotowuje około 3 godzin pasma lokalnego. Mniejsze fundusze przyczynić mogą się do skrócenia trwania programów lokalnych.

Zarząd TVP zapowiedział, że niebawem przedstawi koncepcję zmian w spółce. Jednocześnie utrzymane zostaje postanowienie o 10-procentowej obniżce płac dla pracowników. Obniżka wynagrodzeń najprawdopodobniej nie spowoduje uniknięcia zwolnień. Być może z TVP pożegnać się będzie musiało nawet 300 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (35):

Sortuj komentarze:

bombka dla PO
 • bombka dla PO
 • 21.09.2012 15:05

I dlatego się nie płaci haraczu na gówno Tusk Vision Platform.

Komentarz został ukrytyrozwiń
NN
 • NN
 • 20.09.2012 18:17

W USA nowy patent powstaje co około 60 minut, w tym patent do obrony lub zabijania. Niektórzy członkowie rodzin niektórych wynalazców nigdy nie pracowali, a żyją na wyższym poziomie, niż ktokolwiek. Ich naciski są nie do powstrzymania (w przeciwnym razie zabiją prezydenta USA). Między innymi dlatego broń jest sprawdzana w walce na serio. Ale tak być nie musi. ISBP mojego autorstwa jest jednocześnie najlepszą na świecie bronią antywojenną, bo najlepiej motywuje do utrzymywania przyrostu naturalnego na poziomie zera. ISBP, to Idealne Serce Budżetu Państwa. ISBP zawiera: system emerytalny, system rentowy, system zdrowotny, system podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych, formułę na VAT oraz podstawę do siatki płac dla sfer budżetowej i prywatnej. ISBP jest dla każdego państwa, od najbiedniejszego do najbogatszego. ISBP uzyskało pozytywne recenzje z TOWARZYSTWA NAKOWEGO ORGANIZACJI I KIEROWNICTWA, które już nie istnieje . ISBP był poważnie zainteresowany prof. dr hab. Adam Biela - KUL. Doktorant ekonomii mgr Marek Pokarowski - UMCS bardzo pozytywnie oceniał mojego autorstwa najlepsze dzieło ekonomiczne wszyskich czasów i po wszystkie czasy. ISBP był także zachwycony dr ekonomii Mikołaj Zińczuk - UMCS. Jestem autorem ISBP. Nikt nigdy lepszego nie skonstruuje. Pierwszy na świecie zastąpiłem jedną funkcją wykładniczo-logarytmiczną dowolną liczbę progów podatkowych, którą to ideę wykradli mi koledzy prof. dr. hab. Kazimierza Goebla.
Marzymy o wychowaniu normalnych pokoleń, które nawet w domyśle nie będą manifestowały swoich intymnych walorów, aby rodziny przez nie stworzone były szczęśliwe od początku do końca. NN=OJCIEC CHRZESTNY WSZYSTKICH OJCÓW CHRZESTNYCH WSZELKICH ORGANIZACJI. Baczność polityczne i medialne ścierwa!!!! Nadal macie szansę na przetrwanie w tej rzeczywistości. Tam będę Was ciągnął po żyletce, bez prawa do środków przeciwbólowych. Jestem pierwszy po Bogu. Jeśli w to nie wierzycie, to zapytajcie Jackowskiego lub kogokolwiek spośród czarowników, wróżbitów i innych nawiedzonych, 'czy NN ściemnia?' Z serc swoich usuńcie zawiść. Wtedy Was ocalę. Ocalę cały świat. Tylko NN tego dokona.
Tylko mnie dane było udowodnić WTF. W dowodzie WTF dla n=4 z roku 1897 David Hilbert bierze bezasadnie inne równanie, a mianowicie X^{4} + Y^{4} = Z^{2} i przyjmuje, że dla niektórych względnie pierwszych liczb naturalnych u>v: (u^{2} - v^{2})^{2} = (u^{2} + v^{2})^{2} - (2uv)^{2} = X^{2} i 2(u^{2} + v^{2})2uv = Y^{2} i liczba (u^{2} + v^{2})^{2} + (2uv)^{2} = Z jest minimalna. Następnie z postaci liczby Y^{2} wnioskuje, że dla niektórych względnie pierwszych liczb naturalnych x,y,z: [u = x^{2} i v = y^{2} i u^{2} + v^{2} = z^{2}]. Zatem x^{4} + y^{4} = z^{2} < Z^{2} skąd z<Z, co jest sprzeczne z minimalnością liczby Z. Dowód Davida Hilberta jest fałszywy, gdyż liczba X nie może być postaci u^{2} - v^{2}. Przy X^{4} + Y^{4} = Z^{2} musi być X^{4} + Y^{3} < Z^{2}. Skoro X = (u - v)^{2} + 2v(u - v), to 2u(u - v) = Z - (X + Y) = X - (u - v)^{2} i Z = 2X + Y - (u - v)^{2}. Nierówność X^{4} + Y^{3} < (2X + Y - (u - v)^{2})^{2} jest fałszywa. c.b.d.o. To oznacza, że nie ma na świecie dowodu WTF dla n = 4 (oprócz mojego dla wszystkich n>2). Andrew John Wiles podał absurdalny dowód FLT dla wykładników będących liczbami pierwszymi > 2. Jeżeli nierówność Freya ma współczynniki zbudowane z potęg X^{n}, Y^{n} spoza równania Fermata, to jest zdaniem prawdziwym, bo nie jest równaniem. Andrew J. Wiles potraktował tę nierówność jak równanie, które jest zdaniem fałszywym, niemającym nic wspólnego z równaniem Fermata, a następnie wykorzystał w tej nierówności potęgi X^{n}, Y^{n} i Z^{n} tak, jakby spełniały równanie Fermata. Jest oczywiste, że musiał otrzymać inną nierówność, ale to nie jest dowód WTF. Andrew J. Wiles nie podał dowodu WTF dla parzystej sumy Z^{n}. To oznacza, że dowód WTF A. J. Wilesa jest nie tylko absurdalny, ale i niekompletny. Google: lwgula
!!!!=NIE ODBIERAJ CHLEBA POLAKOWI Z KRWI I KOŚCI

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 20.09.2012 12:54

jak sie żalą ze nie maja kasy{{co za bzdury gdy lekka reką miliony wyrzuca sie na te kilkadziesiąt kręconych i pokazywanych seriali} to rozgonić to mafijne towarzystwo i niech idą do łopaty..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 20.09.2012 09:59

Plajtują telewizje nie tylko publiczna ,plajtuje Platforma ,rząd, no i obłąkana ideologia michnikowszczyzna. Wszystko to się skumulowało. To dziadostwo ,ten syf idzie ,do lamusa... opornie ale przechodzi do historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
z
 • z
 • 20.09.2012 08:56

Najlepiej niech zaliczy upadłość, nie oglądam badziewia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lulaj że lulaj
 • lulaj że lulaj
 • 20.09.2012 08:16

@Inka Wczoraj 20:00 ; red , myNaród , tak będzie, czyt.
Na ukojenie twoich zszarganych nerwów mam dla ciebie film dokumentalny o ojcu Tadeuszu Rydzyku.Życzę tobie byś spał,a spokojnie i dała nam crescit spokój , święty spokój.
KIM JEST TADEUSZ RYDZYK

imperium ojca rydzyka - 1

http://www.youtube.com/watch?v=2DFJBnmhcmI

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ekhangel
 • Ekhangel
 • 19.09.2012 23:33

@poniżej

Ale kolego, co ty pieprzysz w ogóle... Rząd jak rząd, nieudolny i zdeprawowany jak to w typowej demokracji z zapędami socjalistycznymi. Za Kaczora było niby lepiej? Wszystko, co piszesz można by przypisać rządowi z 2005-2007 - głównie dlatego, że twoje farmazony nic nie znaczą.

Ja zapytuję - po cholerę nam w ogóle publiczna telewizja? Czy to naprawdę tak ciężko pojąć, że prawie wszystko, co publiczne jest zazwyczaj niewydajnie zarządzane albo/i koruptogenne? Po co w tego trupa pompować więcej NASZYCH pieniędzy, skoro i tak wiadomo, że prędzej czy później go sprywatyzują? Bzdura. A te programy misyjne to o kant dupy rozbić - co mi po programie misyjnym, jak zaraz po nim puszczą np. reklamę z podtekstami seksualnymi. To już nie jest PRL, obywateli się już nie da edukować w dzisiejszym dekadenckim świecie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak jest niestety
 • tak jest niestety
 • 19.09.2012 22:21

Ruina moralna i gospodarcza - oto całe zło które dławi Polskę - największe ohydne zło ,to PO. Skończmy z tą partią i tą koalicją - dla dobra naszego kraju.

Zdemoralizowana polityka i obyczaje , nigdy tak w naszej historii nie było ,te straszne podziały to dzięki, obłąkanej propagandzie ,PO i mediów ,TVN,Wyborczej ,Polsatu i TVP publiczna ,radio Zet,RMF FM. To ślinotok.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adrian Komiński
 • Adrian Komiński
 • 19.09.2012 22:20

E tam, coś chłopaki wymyślą, na przykład 5 minut reklam podczas prognozy pogody, albo teleekspres (to w ogóle tak się jeszcze nazywa?) "sponsorowany przez" Biedronkę, itd. itp... Aż w końcu zrobi się tak żałośnie, że nikt nie będzie już tego oglądał, i TVP padnie na pysk raz na zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Krystyna J.
 • Krystyna J.
 • 19.09.2012 22:03

A gdzie jest ten mały człowieczek z PiS ? Szuka premiera czy pretekstu jak się z tego wywinąć bo się ośmieszył . Kaczyński był prezesem TVP z tylnego siedzenia . Przez 24 h przejęli media z podpisem prezydenta włącznie i zaczęła się równia pochyła . Cała telewizja w rękach PiS-u a teraz szukacie winnych ? Było takie powiedzenie : kto ma media przegrywa wybory ....sprawdziło się. PiS to najgorsze zło w dziejach Polski . Nigdy kraj nie był tak skłócony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.