Facebook Google+ Twitter

W Tychach "Strzeżonego sąsiad strzeże"

Dla tyszan tegoroczne wakacje mogą być znacznie bezpieczniejsze od poprzednich. Wszystko dzięki akcji "Strzeżonego sąsiad strzeże", którą organizują: Urząd Miasta Tychy, Komenda Miejska Policji, Straż Miejska oraz Rady Osiedli

"Strzeżonego sąsiad strzeże" - logo akcji / Fot. tychy.plCelem kampanii jest polepszenie tzw. bezpieczeństwa sąsiedzkiego. Ma się tak stać za sprawą informowania społeczeństwa o różnych możliwościach zabezpieczeń domów i mieszkań. Akcja będzie polegała na organizowaniu festynów osiedlowych, spotkań z mieszkańcami miasta. Jednym słowem przez zabawę do nauki. Nie zabraknie też specjalnych broszur informacyjnych oraz konkursów z nagrodami, m.in. "Czujny sąsiad”, w którym pula do wygrania to aż 3000 zł. Kampania obejmie osiedla obrzeżne, a adresowana jest głównie do ludzi starszych, którzy często padają ofiarą złodziei.

Ulotka stworzona na potrzeby kampanii / Fot. Miasto TychyW ubiegłym roku tyska policja odnotowała 391 włamań, a najwięcej ich wydarzyło się w czasie wakacji. Co zrobić przed wyjazdem na urlop, by uniknąć przykrych zdarzeń? Jak wynika z rad policji, to właśnie sąsiedzi powinni stróżować podczas nieobecności właścicieli. Wystarczą tak proste czynności jak zbieranie ulotek z wycieraczki, opróżnianie skrzynki na listy, otwieranie okien, czy zapalanie światła w pokojach. Należy zwracać uwagę na pukanie do drzwi i inne podejrzane ruchy. Nic nam się nie stanie, gdy zapytamy kręcących się wokół domu ludzi, czego szukają, zapamiętamy ich wygląd, numery rejestracyjne samochodów. Możemy w ten sposób uratować sąsiada przed włamaniem. Dokładniejsze wskazówki można przeczytać w ulotce przygotowanej specjalnie na potrzeby akcji.

Dla tyszan tegoroczne wakacje mogą być znacznie bezpieczniejsze od poprzednich. / Fot. Marek Kowal/Express Ilustrowany– Myślę, że taka kampania to bardzo dobry pomysł. Świetnie się pobawimy, a przy tym dowiemy się od policjantów co robić, gdy będziemy wyjeżdżać na wczasy, albo jak pomóc sąsiadom, gdy to oni wyjadą. Nie wszyscy znają te najprostsze sposoby. Mam nadzieję, że akcja przyczyni się do mniejszej ilości włamań - mówi jedna z mieszkanek Tychów. Czy tak będzie, okaże się już za 2 miesiące, gdy będziemy powracać z urlopów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To okradzione mieszkania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hm... A co to za te 3 zdjęcia na dole, ej? :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

HMM...ARTYKULIL DOBRY :) GRATULUJĘ:) DOBRZE SIĘ CZYTA

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.