Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17092 miejsce

W tym roku minie 105 lat od zdobycia bieguna południowego. Muzeum w Oslo opowiada o historii podboju biegunów (wideo)

W tym roku mija 105 lat od zdobycia bieguna południowego przez Roalda Amundsenena. Początkowo chciał zdobyć biegun północny, ale wyprzedził go Amerykanin, Robert Edwin Peary. W norweskim Muzeum Statku Polarnego Fram można zapoznać się z historią wypraw na oba bieguny.

 / Fot. X-newsW Muzeum Statku Polarnego Fram w Oslo każdy zwiedzający może prześledzić losy najważniejszych wypraw na Arktykę i Antarktydę. Dzięki bogatej kolekcji eksponatów, zdjęć, map oraz makiet oraz głównej atrakcji - w środku muzeum usytuowany jest bowiem statek "Fram".

To właśnie tym statkiem 105 lat temu polarnik Roald Amundsen jako pierwszy człowiek zdobył biegun południowy. - To byli ludzie, którzy mieli swoje marzenia, którzy pomyśleli: mogę to zrobić, będę pierwszą osobą na biegunie, tacy jak Fridtjof Nansen, Robert Peary, Ernest Schackleton, Robert Scott i rzecz jasna Roald Amundsen - mówi o ówczesnych polarnikach Borge Ousland, były komandos oraz pierwsza osoba, która samotnie bez żadnego wsparcia zdobyła biegun północny.

Agencja TVN/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.