Facebook Google+ Twitter

W tym roku utonęło już 309 osób. Brawura, nieostrożność i bezmyślność to najczęstsze powody

W tym roku na skutek utonięcia życie straciło aż 309 osób, w sierpniu odnotowano już 65 utonięć. Do przyczyn tych zdarzeń najczęściej zalicza się nieostrożność, brawura, brak wyobraźni i kąpiel pod wpływem...

 / Fot. Darek SzczecinaStatystyki są przerażające. W lipcu i sierpniu nie było nawet jednego dnia bez odnotowania śmiertelnych ofiar letniej kąpieli. 3 sierpnia 14 osób straciło życie własnie w wodzie, 20 lipca 12, a 20 lipca 11. Od początku maja w wodzie aż 309 osób straciło życie.

Zapowiadane lekkie ochłodzenie i opady być może odstraszą niesfornych amatorów kąpieli. Tylko to może nas ochronić przed pobiciem kolejnego rekordu utonięć. Przed rokiem w sierpniu woda odebrała życie 123 osobom. W tym roku, tylko w pierwszej dekadzie sierpnia odnotowano już 65 utonięć. Jeśli ta tendencja utrzyma się, będziemy mieli jedno z najtragiczniejszych wakacji ostatnich lat.

W śród ofiar są zarówno dzieci, najczęściej pozostawione bez opieki, ludzie młodzi, którzy przeceniają swoje możliwości oraz osoby starsze, jak chociażby 70-letni mieszkaniec Lublina, który postanowił trochę popływać w jeziorze.
Nie pozostaje nic innego, jak tylko apelować o rozwagę nad wodą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To życzę powodzenia w nauczaniu pływania...
Jak na razie więcej ludzi nawet świadomych swojej nieumiejętności pływania tapla się w wodzie niż mamy osób potrafiących nauczenia ich pływania. Zatem okres edukacji pływalniczej może trwać nawet kilka dobrych lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszystkie powody utonięć, które przedstawiłeś, są tylko powodami wtórnymi, dodatkowymi. Zasadniczym powodem śmierci w wodzie jest to, że ludzie, którzy nie umieją pływać a jedynie mechanicznie się przemieszczać, myślą, że to jest umiejętność pływania. Ten, doprowadzający do tragedii fałsz utwierdzili im w głowach tzw. instruktorzy pływania wraz z profesorami AWF-ów. Człowiek, który umie pływać, rzeczywiście umie pływać, nie ma prawa utopić się w spokojnej wodzie dopóki zachowuje przytomność. Topią się tylko ci oszukani.
"Nie pozostaje nic innego, jak tylko apelować o rozwagę nad wodą". Pozostaje - trzeba rozpocząć rzeczywistą naukę pływania. Jednak ludzie, na których spoczywa ten obowiązek, są do tego nieodpowiedni.
Więcej:
http://interia360.pl/ciekawostki/artykul/kurs-jazdy-na-rowerze,69104
http://leszekm.blogspot.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.