Facebook Google+ Twitter

W tym roku Wielka Brytania ma mniej miliarderów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 07:09

Londyńska gazeta "The Sunday Times" opublikowała doroczą listę tysiąca najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Od zeszłego roku ich łączny majątek spadł - z 413 do 258 miliardów funtów. Liczba miliarderów na liście "Sunday Timesa" skurczyła się z 75 do 43.

Na jej czele figuruje nadal międzynarodowy magnat stalowy Lakshmi Mittal, z prawie 11 miliardami funtów majątku, ale światowy kryzys nie oszczędził i jego fortuny. Jej wartość w ciągu roku spadła o 61 procent. Właściciel klubu piłkarskiego Chelsea, Roman Abramowicz plasuje się na 2. miejscu z 7 miliardami - ma więc o 40 procent mniej niż rok temu.

Inny rosyjski oligarcha i miłośnik futbolu, właściciel Arsenalu Aliszer Usmanow stracił aż 74 procent swego majątku, twórca Formuły 1, Bernie Eccleston, 62,5 procent, a właściciel koncernu Virgin, Richard Branson 56 procent.

Nie wszystkim wiedzie się aż tak źle. Mimo spadku cen nieruchomości, książę Westminsteru, który jest właścicielem 120 zabudowanych hektarów w centrum Londynu jest nadal na trzeciej pozycji za Mittalem i Abramowiczem, straciwszy tylko pół miliarda funtów z zeszłorocznych siedmiu.

Obronną ręką wyszli też założyciel sieci supermarketów Morrisons - Sir Ken Morrison i właściciel domu towarowego Harrods, Mohammed al-Fayed. Mimo recesji obaj wręcz się wzbogacili. Jeden na tym, że ludzie kupują żywność nawet w najczarniejszym kryzysie, drugi - na tanim funcie, który przyciąga do Harrodsa turystów.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.