Facebook Google+ Twitter

W tym roku Wielkanoc krótsza, ale za to weselsza!

W czasie świąt czas zmieni się z zimowego na letni, a śmigus dyngus zbiegnie się z dniem słynącym z robienia żartów. Miejmy nadzieję, że nadejdzie wiosna i wylane na nas kubły wody nie zamienią nas w sople lodu.

W tym roku Wielkanoc krótsza, ale za to weselsza! / Fot. Ewa Naukowicz-WójcikW czasie świąt czeka nas zmiana czasu zimowego na letni. By na czas zasiąść do wielkanocnego śniadania, należy przestawić zegarki w nocy, z soboty na niedzielę, z godziny drugiej na trzecią. Dosłownego przestawienia wymagać będą oczywiście jedynie starsze, tradycyjne zegary, nowsze, te w komputerach, telewizorach czy komórkach przestawią się nam same, skracając tym samym tegoroczną Wielkanoc i nasz sen o całą godzinę.

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek. W tym roku śmigus dyngus wypada 1 kwietnia, w prima aprilis. Lany poniedziałek, najbardziej znany i do dziś kultywowany, wywodzący się ze słowiańskich obyczajów, zwyczaj oblewania się wodą zbiegnie się z dniem słynącym z robienia żartów i celowego wprowadzania w błąd.

Żartownisie będą więc mieli podwójne pole do popisu...

Choć święta Wielkanocne związane są z ukrzyżowaniem i Zmartwychwstaniem Jezusa, to zwyczaje i tradycje tego okresu wywodzą się z czasów pogańskich i związane są z nadejściem wiosny, budzeniem się przyrody do życia. Trudno jednak witać wiosnę, gdy aura kojarzy się nam z nadejściem świąt Bożego Narodzenia i zgodnie z prognozą pogody zima potrwa jeszcze co najmniej kilka dni.

Miejmy jednak nadzieję, że zgodnie z przewidywaniami synoptyków, w Wielkanoc temperatury w ciągu dnia będą dodatnie. Z najnowszych prognoz wynika, że 31 marca będzie od 3 do 13 stopni, więc można mieć nadzieję, że kubły wylanej na nas w poniedziałek wody będą miały szansę z nas spłynąć, nim mróz zamieni nas w sople lodu.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

1 kwietnia zamiast polewać się wodą, będziemy rzucali się śnieżkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny zegar!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.