Facebook Google+ Twitter

W tym roku wyślemy 6 tryliardów SMS-ów

Blisko 90 proc. całej ludzkości ma dostęp do sieci mobilnej. W tym roku wyślemy ponad 6 tryliardów SMS-ów, a w samej Polsce aż ponad 45 miliardów. W Polsce jest więcej zarejestrowanych kart sim, niż ludzi żyjących na terenie naszego kraju.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. / Fot. wikipedia.org/ Fot. PawelpanasWedług raportu ITU (International Telecommunication Union)blisko 90% całej ludzkości ma dostęp do sieci mobilnej. Prawdopodobnie do końca roku będzie aż 5,3 mld zarejestrowanych kart GSM na świecie, w tym 3,8 mld w krajach rozwijających się. Prognozuje się, że kraje rozwijające się mogą osiągnąć nawet 68% penetracji sieci komórkowej do końca 2010 roku. Według raportu UKE (Urząd Telekomunikacji Elektronicznej) "Rynek telekomunikacyjny w w Polsce w latach 2005-2009" penetracja sieci komórkowej w Polsce w 2009 r. wyniosła ponad 117,4%, co oznacza, że w naszym kraju było aż 44,8 mln aktywnych kart SIM. Jest to wzrost aż o 53% w porównaniu z rokiem 2005.

W tym roku prawdopodobnie zostanie wysłanych blisko 6,1 tryliona SMS-ów, czyli prawie 200 tysięcy wiadomości na sekundę. To aż trzy razy więcej niż w 2007 roku. Taka dynamika wynika m. in. z bardzo dużej ilości wysyłanych SMS-ów wśród nastolatków. Prym w tej statystyce wiodą Stany Zjednoczone, gdzie przeciętny nastolatek wysyła średnio 3 tysiące SMS-ów miesięcznie. Przeciętny Polak w 2008 r. wysłał około tysiąca SMS-ów. Łącznie było to 45 mld wiadomości.

Uwzględniając te dane, można bez trudu zrozumieć, dlaczego w ostatnim czasie wszyscy operatorzy GSM w swoich ofertach postawili na reklamowanie tanich SMS-ów.

Ciekawym trendem są SMS-y biznesowe. Abstrahując od spamu reklamowego, coraz częściej dostajemy informacje o statusie zamówień składanych np. w sklepach internetowych, hasłach jednorazowych z banków internetowych, a także o informacjach o zbliżającej się wizycie, czy badaniu lekarskim. Są już dostawcy profesjonalnych usług typu masowe SMS. Co ciekawe, takie usługi pozwalają w polu nadawcy wpisać dowolny napis (np.: tidemobile.), zamiast numeru telefonu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jeszcze nie tak dawno było to nie do pomyślenia. W naszym kraju pierwszy telefon komórkowy zaczął funkcjonować w roku 1992. Telefon komórkowy ma 35 lat - foto!http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telefon-komorkowy-ma-35-lat-foto

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.