Facebook Google+ Twitter

W tym szaleństwie jest metoda

Nieprzewidywalna, pokręcona, nowatorska i przede wszystkim dobra. Tak najkrócej można opisać debiutancką płytę Kiev Office - "Jest Taka Opcja". Płyta dostępna jest już w sklepach na terenie całej Polski.

 / Fot. Materiały promocyjne- Z reguły lubimy wyzwania. I z reguły udaje nam się nim sprostać - mówi Michał "Goran" W. Miegoń, wokalista Kiev Office. Po wydaniu ich debiutanckiego albumu można śmiało stwierdzić, że nie tylko lubią, ale też wyzwania wcielają w życie, doprawiając je swoim brudnym, post-punkowym stylem. Kiev Office to kapela, która wychodzi naprzeciw wszelkim muzycznym schematom tworząc wielowątkowe utwory pełne pozorów - pozornie panuje tu muzyczny chaos atakujący bębenki słuchacza, pozornie wokal Miegonia jest obdarty z emocji, wręcz wulgarny.

Kiev Office: lubimy wyzwania!

Pogląd na płytę komplikuje jednak fakt, że jest to jedno z niewielu wydawnictw w które trzeba się "wgryźć", aby zrozumieć ogrom pracy włożony w stworzenie tak doskonale brzmiącego materiału. Chaos po chwili zmienia się spójną linię melodyczną, a psychodeliczne teksty jawią się jako nowatorska żonglerka słowna.

 / Fot. Materiały promocyjneKiev Office to zespół skazany na sukces. Po paru przesłuchaniach nie można przestać nucić chwytliwych melodii, a teksty przywodzące na myśl twórczość Marcina Świetlickiego lub Piotra Czerskiego na trwałe zapadają w pamięć. Miegoń nie boi się za to wokalnych eksperymentów przechodząc łagodnie od falsetu po jednostajną recytację i od punkowego wrzasku po balladową łagodność.

Wszystko to zespolone w jedno pod czujnym okiem Eryka Szeffery, jawi się jako produkcja niespotykana na polskim rynku muzycznym od lat.
Od instrumentalnego "Waszego Małego Landszafciku" i spokojnego "Dance through the end of night" po monotoniczną "Telewizję", aż do ukoronowania płyty - siedmiominutowych "Płotów" progresywne indie przeplata się z prog-rockiem i yassem wyciągając rękę do post-punka i shoegazingu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Niezłe brzmienie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.