Facebook Google+ Twitter

W tym tygodniu do Sejmu trafi projekt ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-08 13:51

Przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski poinformował, że w czwartek będzie na ten temat rozmawiał z przedstawicielami klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Chlebowskiego to co dzieje się w mediach publicznych przypomina chocholi taniec i należy go przerwać.

Joachim Brudziński z Prawa i Sprawiedliwości cieszy się, że Platforma Obywatelska chce podjąć rozmowy. Jest jednak przekonany, że nowa ustawa nie spowoduje odsunięcia polityków od mediów. Zdaniem Brudzińskiego zapewnienia PO i SLD o odpolitycznieniu mediów są "funta kłaków" warte. Poseł PiS jest zdania, że PSL, PO i SLD zawarły pakt o wykluczeniu z prac sejmowych nad ustawą jego partię. Umowa ta ma polegać na uniemożliwieniu zgłoszenia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji osób rekomendowanych przez PiS.

Rozmowy między Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym i Sojuszem Lewicy Demokratycznej mają odbyć się na początku tygodnia. Jednak Wojciech Olejniczak z SLD potwierdza, że projekt ustawy jest już kompletny i przedyskutowany.

Projekt nowej ustawy medialnej powstawał w Ministerstwie Kultury, w zespole pod kierownictwem profesora Tadeusza Kowalskiego. Zakłada on powołanie 7-osobowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po dwóch jej członków powoływać ma prezydent i Senat, a Sejm trzech. Kandydatów mają jednak wcześniej wyłaniać środowiska twórcze, naukowe i dziennikarskie. Ustawa zakłada także między innymi likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego i zastąpienie go Funduszem Zadań Publicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.