Facebook Google+ Twitter

W ubiegłym roku przekazaliśmy ponad 500 mln złotych w ramach 1 proc. podatku

56 proc. podatników przekazało w ubiegłym roku 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego. Daje to kwotę 506,6 mln złotych.

https://flic.kr/p/wysZd / Fot. Phillip Ingham/CC BY-ND 2.0Najwięcej otrzymała Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, na drugim miejscu była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, a na trzecim miejscu Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym.

Wszystkie te organizacje prowadziły zbiórki na tzw. subkonta, czyli na konkretną osobę - podopiecznego fundacji. Jak pokazują doświadczenia ostatnich lat, prowadzenie subkont na 1 proc. podatku, to najskuteczniejsza metoda zbierania pieniędzy z 1 procenta podatku.

Na stronach internetowych Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz w BIP MPiPS został opublikowany wykaz organizacji, uprawnionych do otrzymywania 1 proc. podatku dochodowego za 2014 r.
Każda organizacja, która chce otrzymywać wpłaty 1 proc. od podatników, musi znaleźć się na wykazie organizacji mających status organizacji pożytku publicznego. Wykaz jest prowadzony elektronicznie. Przygotowuje go minister pracy i polityki społecznej - na podstawie danych od ministra sprawiedliwości.

Czytaj także: WOŚP 2015: Przegląd najciekawszych aukcji 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


W wykazie znajdują się dane organizacji pożytku publicznego, które są uprawnione do otrzymywania 1 proc. podatku od podatników za rok 2014. Są to organizacje, które otrzymały status OPP do 30 listopada 2014 r. oraz te, które otrzymały status OPP w latach wcześniejszych i wypełniły odpowiednie obowiązki sprawozdawcze.

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.