Facebook Google+ Twitter

W UE robi się coraz ciaśniej

Postawmy się w roli obywateli zachodnich państw. Czy będąc jednym z nich nie przyszłoby nam do głowy pytanie - czemu ci Polacy emigrują do innych państw mając kraj tak zasobny w dobra naturalne?

W UE robi się coraz ciaśniej

„Kłopoty Polaków na zachodzie Europy” czytamy w artykule Grzegorza Krawczyka, z Onetu. Autor informuje o afroncie jakiego doznają Polscy emigranci w krajach Europy zachodniej, chociaż kraje Unii Europejskiej zaakceptowały wolność przepływu Siły Roboczej w granicach Unii. A jednak? - Widocznie obywatele państw - szczególnie upodobanych przez Polaków poszukujących pracy umożliwiającej utrzymanie się na powierzchni życia - doszli do wniosku, co za dużo, to niezdrowo. W końcu i nadmiar słodkości zacznie przyprawiać o mdłości. A nadmiaru emigracji Polaków do bliższych i dalszych sąsiadów nie da się zaprzeczyć.

Trochę jestem zaskoczony reakcją przedstawicieli sceny politycznej Polski. Wszyscy, jak jeden mąż zgorszyli się krzywym patrzeniem autochtonów na przybyszów zza jednej, albo kilku miedzy. Ministerstwo Spraw Zagranicznych powinno zareagować na takie - poniżające Polaków - zachowania. Gdzie Radosław Sikorski i Jego elokwencja? - Wołali. Nikomu nie przyszło do głowy, aby w niej uaktywnić wyobraźnię i wcielić się, chociażby w Niemca, Holendra, czy Anglika. Ktoś może mi podpowiedzieć, że nie muszę nikogo zmuszać do wcielania się w obcą skórę, wystarczy przejechać się na wschodnią granicę i zobaczyć, jak nasi pogranicznicy traktują - co prawda - emigrantów nielegalnych. Ale czy emigrant nielegalny to nie człowiek? Tak samo, jak Polak jest człowiekiem, tyle, że znajdujący się w gorszej sytuacji. Jego kraj nie dopełnił formalności dotyczącej swobody przekraczania granicy z Polską.

Wróćmy jednak do wyobraźni. Postawmy się w roli obywateli zachodnich państw. Czy będąc jednym z nich nie przyszłoby nam do głowy pytanie - czemu ci Polacy emigrują do innych państw mając kraj tak zasobny w dobra naturalne? Czemu to nie wezmą się sami, u siebie, owe dobra przyrodzie wydzierać i przekształcać je w artykuły zaspokajające ich potrzeby życiowe? Czemu? No do jasnej , ciasnej odpowiedzcie IM na te pytania. Odpowiedzcie, zamiast ICH potępiać, gromić za złe traktowanie Polaków, którzy rozleźli się po całej Europie, jak jakieś robactwo. Niech ci dzierżyciele władzy polskiej - chociaż w tym przypadku - wykażą się pomysłowością, elokwencją i dadzą wyczerpującą odpowiedź, żebyśmy i my Polacy z tą odpowiedzią się zaznajomili. Ja za całą „wędrówkę polskiego ludu” winą obarczyłbym wszystkie trzy władze polskiego państwa - począwszy od ustawodawczej, poprzez wykonawczą, na sądowniczej kończąc. Posunąłbym się nawet dalej i powiedziałbym - Polska zamiast władzy ma niedowładzę. Kończąc dodam pytanie od siebie. Polacy, kiedy my pokażemy światu, że Polski jesteśmy warci, nie mając karabinu w garści?

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.