Facebook Google+ Twitter

W urzędzie gminy w Ełku trwa protest głodowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-24 13:51

W urzędzie gminy w Ełku trwa protest głodowy 25 mieszkańców gminy i samorządowców. Jest to czwarty dzień protestu przeciwko rozszerzeniu granic miasta kosztem terenów gminy.

Jak mówi Irena Sędkowska z rady sołeckiej w Siedliskach, częściowo głodówka ma charakter rotacyjny. Jednak około sześciu osób uczestniczy w niej nieprzerwanie od samego początku. Kilkoro głodujących, którzy trafili do szpitala, zaraz po zakończeniu leczenia znów dołączyło do protestu.

W akcji brał również udział wójt, który po wczorajszym zasłabnięciu nadal przebywa w szpitalu. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, który wrócił dzisiaj z urlopu, odwiedził w szpitalu wójta gminy. Zapowiedział również, że chce rozmawiać z władzami gminy na temat rozszerzenia granic. Prezydent zaznaczył, że czeka na decyzję Rady Ministrów.

Lekarz opiekujący się wójtem zabronił mu udzielania wywiadów w szpitalu, ale w rozmowie telefonicznej wójt Antoni Polkowski powiedział, że jak tylko opuści oddział spotka się z prezydentem miasta. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy przerwą protest. Głodówka w urzędzie gminy trwa.
A.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.