Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22882 miejsce

W USA brakuje domów na sprzedaż!

Podczas, gdy w Polsce ceny mieszkań wystawionych na sprzedaż, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym wciąż spadają, a rząd zapowiada program pomocy w nabyciu własnego M, w Stanach Zjednoczonych... domów na sprzedaż brak!

Strona zillow / Fot. Print ScreenW Polsce ceny wystawianych na sprzedaż nieruchomości spadają już od dłuższego czasu. Jak wynika z najnowszej analizy ceny transakcyjne mieszkań w bieżącym roku kształtują się na poziomie tych z roku 2006, a więc sprzed wzrostu cen, który miał miejsce na przełomie roku 2007 i 2008.
W lutym 2013 roku, ceny nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym, znowu były niższe niż w miesiącu poprzednim.
Na początku przyszłego roku ma wejść w życie zapowiadany przez rząd program pomocy w nabyciu własnego M „Mieszkanie dla Młodych”, który być może zmieni obecną sytuację, lecz teraz mimo niskich cen, nadpodaży mieszkań, czy korzystnych warunków kredytów bankowych, nabywców wciąż brak.

Jakże zatem trudno nam uwierzyć, że w Stanach Zjednoczonych, u progu wiosny, tradycyjnie najlepszego okresu na zakup lub sprzedaż nieruchomości, domów na sprzedaż brak!

W USA, porównując luty i marzec 2012 roku, z analogicznym okresem roku bieżącego, okazuje się, że liczba domów wystawionych na sprzedaż spadła średnio o 17%, przy czym np. w Los Angeles jest ich prawie o połowę (45 proc.) mniej. Nie wiele lepiej wygląda sytuacja w w Minneapolis, gdzie u progu wiosny, domów wystawionych na sprzedaż,
jest o 36 proc. mniej, czy w Denver i w Atlancie, gdzie ich ilość spadła o 32 proc.

Na stronie specjalizującej się w obrocie nieruchomościami, zillow, zamieszczono zestawienie sprzedaży nieruchomości w 99 miastach USA. Wynika z niego, że tylko w El Paso, Albuquerque, Little Rock i Fort Myers na Florydzie jest w tej chwili więcej domów na sprzedaż, niż w roku ubiegłym.

A wszystko za sprawą rekordowo niskiej liczby wystawionych na sprzedaż nieruchomości. Właściciele domów, mimo poprawy sytuacji na rynku nieruchomości, dobrych prognoz zapowiadających wyjście z kryzysu, jednak nie decydują się na wystawienie swych nieruchomości na sprzedaż, co w konsekwencji doprowadza do wzrostu ich cen.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wbrew pozorom postawienie małego domu z tradycyjnych materiałów nie kosztuje wcale dużo drożej. Najdroższe są robocizna i wykończeniówka (czyli tynki, podłogi, instalacje, drzwi, okna itd...)
Jakby w Polsce było takie budownictwo jak w USA, to po II Wojnie nie mielibyśmy ani jednego całego domu. Cały naród musiałby mieszkać w namiotach... Że nie wspomnę o tym jak wspaniale by się Niemcom takie osiedla wypalało i jak praktycznie nie było by się gdzie schować np przed ostrzałem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wezmy przyklad z Amerykanow i stawiajmy domy z "dykty" (standard minergii i ekologiczne), przeciez mozna taniej budowac i tak samo, albo lepiej, zyc.
Roznica wystarczy na cos wiecej jak Cadillac przed domkiem z kart.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba powiadomić obywateli USA, że mogą zakupić mieszkania w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.