Facebook Google+ Twitter

W USA nas nie chcą

Nie dla Polaków stały legalny pobyt i praca w Stanach Zjednoczonych. Polska po raz kolejny została pozbawiona szansy uczestniczenia w loterii o Zielone Karty.

I, the copyright holder of this work, hereby release it into the public domain. This applies worldwide. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nowa_flaga_usa.jpgZgodnie z doniesieniem tvp.info, władze USA wyjaśniają, że stało się to automatycznie. Konsul generalny ambasady USA w Warszawie Philip Min, tłumaczy to dużą liczbą wiz imigracyjnych, jakie wydano Polakom w ciągu ostatnich pięciu lat (50 tysięcy).

Loteria Wizowa DV, czyli Diversity Immigrant Visa Program, kontrolowana jest przez Amerykański Departament Stanowy. Głównym celem tej loterii jest zwiększenie zróżnicowania w społeczeństwie amerykańskim.

Green Card jest dokumentem umożliwiającym określone prawa i przywileje w USA, takie jak legalny pobyt na terenie Stanów Zjednoczonych, podejmowania legalnej pracy, swobodne przekraczanie granicy USA, korzystania ze świadczeń, możliwość ubiegania się o obywatelstwo USA, a także możliwość sprowadzenia małżonka oraz niezamężnych dzieci do 21. roku życia.

źródło: dziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.