Facebook Google+ Twitter

W USA obchodzono dzień bez gejów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-11 10:54

Homoseksualiści i lesbijki w całych Stanach Zjednoczonych nie pojawili się wczoraj w pracy. Wybrali za to ze swoich kont bankowych po 80 dol., by wydać je na przykład w restauracjach lub sklepach prowadzonych przez gejów.

 / Fot. Bartek Kosiński/PolskaTak wyglądał protest amerykańskich mniejszości seksualnych. Day Without a Gay, czyli dzień bez geja, miał uświadomić ludziom, jak ważne dla funkcjonowania gospodarki są osoby homoseksualne.

Wielu z protestujących swój wolny dzień poświęciło jednak nie na własne przyjemności, ale na pomaganie innym. W North Chareston w Południowej Karolinie grupa homoseksualnych studentów budownictwa i właścicieli firm inżynieryjnych pomagało w budowaniu schroniska dla bezdomnych.

Organizatorami akcji Day Without a Gay są Sean Hetherington i Aaron Hartzler z Hollywood, którzy w życiu prywatnym są parą. Na pomysł wpadli, przeglądając komentarze na forach internetowych. Pisali tam inni geje oburzeni, że są traktowali gorzej od osób heteroseksualnych. Wielu z nich wzywało do przeprowadzenia akcji protestacyjnej.

Hetherington i Hartzler podchwycili tę myśl. Uznali jednak, że protest będzie miał lepszy wydźwięk, jeśli tego dnia osoby o podobnych skłonnościach pozostaną w domach lub wezmą udział w szczytnych projektach jako wolontariusze.

- Chcemy pokazać reszcie społeczeństwa, że gej wcale nie oznacza słowa "zły" - mówi nauczyciel Scott Craig, który przyłączył się do akcji. Mówi, że w jego szkole w Filadelfii dzień wolny wzięło 25 nauczycieli.

Nie wiadomo dokładnie, ilu gejów wzięło udział w proteście. Jak zapewniają jego organizatorzy, od połowy listopada, czyli od chwili, gdy ogłosili swój pomysł, dostają średnio 100 mejli na godzinę od osób, które zadeklarowały uczestniczenie w akcji.

Homoseksualiści twierdzą, że w Stanach Zjednoczonych są znaczącą siłą ekonomiczną. Zwłaszcza podczas kryzysu. Według firmy Witeck-Combs Communications, zajmującej się badaniem rynku, geje i lesbijki każdego roku wydają średnio 700 mld dol.

Artykuł pochodzi z serwisu Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.