Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24983 miejsce

W USA pojawiła się kolekcja lalek dla dzieci z zespołem Downa

W Stanach Zjednoczonych powstała kolekcja lalek, których rysy twarzy mają cechy zespołu Downa takie jak m.in. płaski profil twarzy, mały nos z płaską nasadą i szerokim grzbietem oraz zwiększony odstęp między paluchem a drugim palcem stopy.

www.dollsfordowns.org / Fot. Print ScreenPomysłodawczynią lalek jest matka chorej na zespół Downa dziewczynki - Connie Feda (49 l.). Motywacją do stworzenia kolekcji były narzekania jej córki Hannah (13 l.) na typowo wyglądające lalki. Dziewczynka nie chciała bawić się nimi, ponieważ wyglądały zupełnie inaczej niż ona.

Rzeźbiarką zabawek jest Karen Scott, która stworzyła lalki fizycznie odzwierciedlające to, co Hannah i inne dzieci widzą na co dzień w lustrze.

Niebawem będzie można je kupić przez Internet za ok. 87,5 dol. Premiera sprzedaży zapowiadana jest na 1 maja 2013 r. W ofercie ma znaleźć się lalka dziewczynka (Ellie, Nikki, Hannah, Grace i Aziza) i chłopiec (Robbie, Sammy, Andre, Matty i Ian). Różnią się one między sobą nie tylko płcią ale również kolorem skóry, włosów i oczu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawe!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.